موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی افتتاح پروژه

a/95243 :کد

0

۸۰۷ میلیارد تومان پروژه در رشت افتتاح شد

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -۸۰۷ میلیارد تومان پروژه در رشت افتتاح شد

فرماندار رشت گفت: در هفته دولت ۸۰۷ میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه در شهرستان رشت افتتاح شده است.

به گزارش تحلیل ایران، سید عیسی مهدوی صبح امروز در جریان بازدید از مناطق گردشگری این شهرستان با اشاره به اینکه امسال هفته دولت پر برکت بود اظهار کرد: در هفته دولت تعداد 244 پروژه عمرانی و عام‌المنفعه در رشت افتتاح شده است.

 

وی هزینه پروژه‌های افتتاحی در رشت را 807 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تعدادی از پروژه‌ها با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به بهره‌برداری رسیده است.

 

فرماندار رشت با بیان اینکه سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در راستای مدیریت پسماند و برطرف کردن مشکلات زیست‌محیطی پروژه‌ها حائز اهمیت است، تصریح کرد: افتتاح پروژه گازرسانی به 200 روستای گیلان به طور همزمان با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است.

 

مهدوی به افتتاح پروژه گازرسانی روستای طارمسر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: دو میلیارد تومان برای پروژه مذکور هزینه شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به وضعیت روستای گردشگری سقالکسار، بیان کرد: روستای مذکور دارای 229 خانوار و 716 نفر جمعیت است.

 

فرماندار رشت، تاسیس دهیاری روستای سقالکسار را در خردادماه سال 82 دانست و خاطرنشان کرد: سال 85 سقالکسار به عنوان روستای گردشگری مطرح شده است.

مهدوی با بیان اینکه مساحت آبگیر سد خاکی سقالکسار 19 هکتار است، اظهار کرد: منطقه مذکور دارای 50 هکتار جنگل است.

 

وی، روستای سقالسکار را دارای 750 هکتار مساحت خواند و یادآور شد: 350 هکتار از اراضی روستای مذکور کشاورزی محسوب می‌شود و زمین‌های دیگر دارای کاربری مسکونی و باغی است.

 

فرماندار رشت، اقتصاد مردم روستای سقالکسار را در قالب اقتصاد کشاورزی در بخش‌های زراعت برنج، پرورش ماهی، دامداری، صیفی، محصولات باغی و صنایع تبدیلی عنوان کرد.

 

مهدوی با اشاره به اینکه سقالکسار به عنوان روستای نمونه گردشگری و پاک از سال 90 مطرح شده است، بیان کرد: ساماندهی زباله در محوطه سد خاکی با طرحی جدید اجرایی شده است ضمن اینکه ساماندهی زباله‌های خانگی با طرح ورمی کمپوست انجام می‌شود.

 

وی از اجرای طرح روشنایی خورشیدی در محوطه سد خاکی روستای سقالکسار با اعتبار 60 میلیون تومان خبر داد و تصریح کرد: طرح ساماندهی فاضلاب خانگی توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در روستای مذکور اجرایی شده است.

فارس

                               

افتتاح پروژه     هفته دولت                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :