موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیمه

a/95279 :کد

0

بیمه همگانی ۲۴۷ هزار نفر در گیلان

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۴
تعداد بازدید : ۱۱۶   
 تحلیل ایران -بیمه همگانی ۲۴۷ هزار نفر در گیلان

مدیرکل بیمه سلامت گیلان از پوشش بیمه سلامت همگانی ۲۴۷ هزار نفر در استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، علی اکبری صبح امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر به ارائه گزارشی از عملکرد دولت پرداخت.

 

وی، موضوع بیمه سلامت همگانی را از اقدام‌های مهم دولت دانست و اظهار کرد: دولت در پوشش بیمه سلامت همگانی تلاش بسیاری کرده است.

 

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه بیش از 99 درصد از جمعیت کشور تاکنون زیر پوشش بیمه هستند، تصریح کرد: اجرای طرح نظام سلامت بزرگ‌ترین دغدغه کشور بود و امروز میزان پرداختی ‌ها در حوزه سلامت از جیب بیماران کاهش پیدا کرده است.

 

اکبری به غفلت دولت گذشته نسبت به اجرای طرح نظام سلامت اشاره کرد و افزود: کلید دولت یازدهم قفل سلامت را گشود و امیدواریم در برنامه ششم توسعه موضوع بیمه سلامت پر رنگ‌تر شود.

 

وی با اشاره به اینکه در گیلان 247 هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت همگانی هستند، خاطرنشان کرد: برای بیماران مذکور به صورت رایگان دفترچه صادر شده است.

 

این مسؤول، به پرداخت یارانه دارو اشاره کرد و گفت: سال گذشته 20 میلیارد تومان برای سلامت بیماران در استان هزینه شد در حالی که این رقم در سال 93 مبلغ 14 میلیارد تومان بود.

 

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه یک میلیون و 19 هزار نفر بیمه شده سلامت در این استان هستند، تصریح کرد: خدمات‌رسانی بیمه سلامت به روستائیان افزایش پیدا کرده است.

 

وی، نگاه سازمان بیمه سلامت را برنامه‌محور عنوان کرد و متذکر شد: تلاش می‌کنیم خدمات به بیماران در راستای آسایش آنها انجام شود.

 

اکبری به وجود 2 هزار و 745 نفر بیمار خاص در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته برای بیماران مذکور 26 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.

 

مدیرکل بیمه سلامت گیلان، کسب رتبه نخست در ارزیابی عملکرد از طرف وزارت تعاون در سازمان بیمه سلامت ایران و اداره‌های کل حوزه رفاه استان و ... را از جمله عملکرد بیمه سلامت این استان برشمرد.

 

به گفته وی، در گیلان بیش از یک میلیون و 533 هزار نفر زیر پوشش پنج صندوق بیمه سلامت هستند که بیمه روستائیان، کارکنان دولت، ایرانیان، همگانی و دیگر اقشار را شامل می‌شود.

فارس

                               

بیمه     بیمه همگانی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :