موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی کنگره ملی

a/95280 :کد

0

کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران در گیلان آغاز شد

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۹۷   
 تحلیل ایران -کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران در گیلان آغاز شد

دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران با شعار «تولید دانش‌بنیان محصولات زراعی و بهره‌وری آب» در دانشگاه گیلان آغاز به‌ کار کرد.

به گزارش تحلیل ایران، دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران صبح امروز با شعار «تولید دانش‌بنیان محصولات زراعی و بهره‌وری آب» در تالار حکمت دانشگاه گیلان آغاز به‌کار کرد.

 

رئیس انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران در حاشیه برگزاری کنگره مذکور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تعداد 20 شاخص بین‌المللی رشته علوم زراعت و اصلاح نباتات از کشورهای مختلف جهان در کنگره مذکور شرکت کردند و جدیدترین دستاوردها در این زمینه را ارائه می‌کنند.

 

بهزاد قره‌یاضی، کنگره مذکور را بزرگ‌ترین گردهمایی متخصصان علوم زراعت و اصلاح نباتات کشور عنوان کرد و افزود: محققان داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف علوم زراعت و اصلاح نباتات کشور مقاله‌های کلیدی در این زمینه را ارائه می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسه‌های هم‌اندیشی در مورد شعار کنگره از برنامه‌های اصلی دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران است، تصریح کرد: دستاوردهای حاصل از جلسه‌های هم‌اندیشی که محورهای اصلی آنها چالش‌های تولید محصولات زراعی است، به صورت راهکارهای اجرایی به مسؤولان اجرایی کشور عرضه می‌شود.

 

رئیس انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران به محورهای دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران اشاره کرد و گفت: زراعت، اکولوژی و فیزیولوژی گیاهان زراعی، به‌نژادی گیاهان زراعی، زیست فناوری گیاهان زراعی و بهره‌وری و کارآیی مصرف آب از محورهای کنگره مذکور است.

 

قره‌یاضی تنش‌های محیطی در گیاهان زراعی، تغییر اقلیم و مدل‌سازی، نظام‌های زراعی، روش‌های جدید در تولید محصولات زراعی، علف‌های هرز و مدیریت آنها، حفاظت از ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی را از جمله محورهای دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران عنوان کرد.

 

وی زراعت و اصلاح گیاهان دارویی، گیاهان زراعی جدید و فراموش شده، فناوری و مدیریت تولید بذر در گیاهان زراعی را از دیگر محورهای دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران خواند و بیان کرد: دی‌ماه سال گذشته فراخوان کنگره مذکور به تمام دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور ارسال شده است.

 

رئیس انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران با اشاره به ارسال یک‌هزار و 140 مقاله به دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران، خاطرنشان کرد: 973 مقاله به صورت پوستر در بخش علمی کنگره مذکور پذیرش شده است.

 

قره‌یاضی، تعداد 27 مقاله را در قالب سخنرانی ذکر کرد و یادآور شد: تعداد 241 داور از نقاط مختلف کشور با دبیرخانه علمی کنگره مذکور همکاری کردند.

 

 دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران با شعار «تولید دانش‌بنیان محصولات زراعی و بهره‌وری آب» در تالار حکمت دانشگاه گیلان از امروز تا 11 شهریور ماه جاری در حال برگزاری است.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :