موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بنیان خانواده

a/95288 :کد

0

حفظ بنیان خانواده ضرورت جامعه است

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -حفظ بنیان خانواده ضرورت جامعه است

رئیس گروه توسعه و راهبری برنامه‌های اجتماع‌محور دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی گفت: حفظ بنیان خانواده ضرورت جامعه بوده و بی‌توجهی به آن مشکلات اجتماعی را افزایش می‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران، بهمن صدیق پیش از ظهر امروز در کارگروه آموزشی مداخلات ویژه مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده از طلاق بهزیستی گیلان با اشاره به معضل طلاق، اظهار کرد: اگر بخواهیم طلاق را با زور کاهش دهیم به دگر کشی و خودکشی منجر می‌شود.

 

وی با بیان اینکه یکسری زیرساخت‌ها مانند مرکز مشاوره در زمینه کاهش طلاق در جامعه وجود دارد، افزود: خانواده در حال گذار جامعه به دلایل مختلف از امکانات مذکور بی‌بهره است.

 

رئیس گروه توسعه و راهبری برنامه‌های اجتماع‌محور دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی ادامه داد: خلاهای موجود در جامعه ما را بر آن داشت تا کارگاه‌های مذکور را برای پاسخگویی به خلاهای بنیادین جامعه برگزار کنیم.

 

وی خانواده را یک نهاد بسیار مهم دانست و تصریح کرد: بی‌توجهی به بنیان خانواده می‌تواند مشکلات اجتماعی بسیاری را به بار آورد.

 

صدیق خانواده را موتور متحرک اقتصاد مقاومتی دانست و  یادآور شد: باید به بنیان خانواده توجه بیشتری صورت گیرد و کلی‌نگر باشیم و به حفظ بنیان خانواده بیندیشیم.

 

دوره آموزشی مداخلات مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده در طلاق برای مددکاران کلینیک‌های مددکاری 13 استان کشور با هدف ارتقای سطح دانش و به‌روز کردن اطلاعات مددکاران در زمینه کاهش طلاق با میزبانی بهزیستی گیلان برگزار شده است.

 

احمد آقایی معاون قضایی و اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل گیلان، فاطمه رفیعی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری این استان، محمدرضا جعفری‌خیرخواه معاون امور اجتماعی انتظامی و... جزو مهمانان این دوره آموزشی بودند.

فارس

                               

حفظ بنیان خانواده     ضرورت جامعه                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :