موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مداخلات مددکاری

a/95296 :کد

0

تنظیم مداخلات مددکاری در بهزیستی گیلان برای متقاضیان طلاق

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۱۱   
 تحلیل ایران -تنظیم مداخلات مددکاری در بهزیستی گیلان برای متقاضیان طلاق

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به افزایش آمار طلاق در جامعه، گفت: برای کسانی که متقاضی طلاق هستند در حال تنظیم مداخلات مددکاری در بهزیستی استان هستیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا پارسی پیش از ظهر امروز در دوره آموزشی مداخلات مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده در طلاق برای مددکاران کلینیک‌های مددکاری 13 استان کشور در بهزیستی گیلان دلایل و عوامل وقوع طلاق در کشورها را یکسان ندانست.

 

وی با بیان اینکه در چند کشور بزرگ جهان بیش از 50 درصد طلاق اتفاق می‌افتد، افزود: دلایل و عوامل طلاق در حال تغییر بوده و باید به علت‌های طلاق توجه داشت.

 

مدیر کل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه در نسل‌های گذشته موضوع طلاق به سختی مطرح می‌شد، ادامه داد: سازمان بهزیستی روی این‌ موضوع متمرکز شده و اهداف خود را روی دو مقوله مهم پیشگیری و تحکیم بنیان خانواده متمرکز کرده‌ایم.

 

وی تصریح کرد: آمار طلاق در کشور معمولا در سه سال نخست زندگی مشترک بیشتر خودش را نشان می‌دهد و برای کسانی که متقاضی طلاق هستند در حال تنظیم مداخلات مددکاری هستیم.

 

پارسی با اشاره به اینکه زمانی که افراد خود را برای طلاق مهیا می‌کنند اثربخشی مداخلات کمتر می‌شود، خاطرنشان کرد: باید به فکر کاهش تبعات ناشی از طلاق باشیم.

 

وی گفت: با دادگستری گیلان تفاهم شده که مداخله تنها محدود به بخش‌های دولتی نباشد و از طریق یارانه ناچیزی که بخش پیگیری بهزیستی استان در اختیار دارد سعی می‌شود 30درصد از افرادی که بضاعت مالی ندارند از این یارانه برای مداخلات مددکاری استفاده کنند.

 

به گفته مدیر کل بهزیستی گیلان، آمار طلاق رو به افزایش بوده و در ایران از میانگین کشوری 4.4 دهم ازدواج، به طلاق می‌انجامد.

 

دوره آموزشی مداخلات مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده در طلاق برای مددکاران کلینیک‌های مددکاری 13 استان کشور با هدف ارتقای سطح دانش و به‌روز کردن اطلاعات مددکاران در زمینه کاهش طلاق با میزبانی بهزیستی گیلان برگزار شده است.

فارس

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :