موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی برق رسانی

a/95470 :کد

0

برق‌رسانی به ۴ روستای تالش با انرژی خورشیدی

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۱۱۹   
 تحلیل ایران -برق‌رسانی به ۴ روستای تالش با انرژی خورشیدی

مدیرعامل شرکت سهامی توزیع نیروی برق گیلان از برق‌رسانی به چهار روستا با استفاده از انرژی خورشیدی در مناطق سخت‌گذر تالش خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، جمشید طالبی صبح امروز در جریان بازدید از پروژه‌های برق‌رسانی این شهرستان با اشاره به افتتاح 395 پروژه برق‌رسانی شهری و روستایی گیلان در هفته دولت امسال اظهار کرد: پروژه‌های مذکور با اعتبار 197 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی ادامه داد: با تلاش و پیگیری مدیران ارشد ستادی، اجرایی و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق گیلان 391 پروژه شهری و روستایی احداث شد و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و ترانسفورماتورهای هوایی و زمینی با اعتبار 183 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیدند.

 

مدیرعامل شرکت سهامی توزیع نیروی برق گیلان به افتتاح چهار پروژه برق‌رسانی روستایی با اعتبار 14 میلیارد ریال در هفته دولت امسال اشاره کرد و افزود: برق‌رسانی به روستاها در راستای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم انجام شده است.

 

طالبی با بیان اینکه برق‌رسانی به روستاهای «مژده‌علی»، «کوهستان»، «کوهستان حویق» و «مظلم کم» در شهرستان تالش انجام شده است، تصریح کرد: روستاهای مذکور در مناطق سخت‌گذر تالش هستند.

 

وی، برق‌رسانی به روستاهای مذکور را با استفاده از سیستم‌های پیشرفته «فتوولتاییک» به وسیله نور خورشید خواند و بیان کرد: در مجموع 96 خانوار ساکن روستاهای سخت‌گذر تالش برق‌دار شدند.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان به برق‌رسانی به تمام روستاهای بالای 20 خانوار در این استان اشاره کرد و گفت: روستاهای بالای 10 خانوار که دارای کد روستایی باشند و مشکلات سازمان منابع طبیعی برای برق‌رسانی نداشته باشند از نعمت روشنایی بهره‌مند می‌شوند.

 

طالبی در پایان خاطرنشان کرد: تعداد 2 هزار و 544 روستای گیلان برق‌دار هستند.

فارس

                               

برق‌رسانی     تالش     انرژی خورشیدی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :