موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راهیان نور

a/95537 :کد

0

اعزام ۳۰ هزار گیلانی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۰
تعداد بازدید : ۱۲۱   
 تحلیل ایران -اعزام ۳۰ هزار گیلانی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده سپاه قدس گیلان از اعزام ۳۰ هزار نفر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در قالب کاروان راهیان نور از سال ۹۴ تاکنون از استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، عباس بایرامی ظهر امروز در همایش تجلیل از عوامل اجرایی اردوی راهیان نور دانش‌آموزی گیلان با تأکید بر تداوم راه شهدا اظهار کرد: در عملیات کربلای2 در کمتر از هفت ساعت تعداد 196 نفر شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردیم.

 

وی به گذشته 30 سال از عملیات کربلای2 اشاره کرد و افزود: ملت ایران با روحیه ایستادگی و ایثار در اوج مظلومیت و غربت در مقابل ستمگران ایستاده است.

 

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه پیام شهدای عملیات کربلای2 ازخود گذشتگی و ایستادگی در مقابل ظالم است، تصریح کرد: اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اقدامی فرهنگی در راستای پاسداشت ایثارگری شهدا محسوب می‌شود.

 

بایرامی از اعزام بیش از 30 هزار نفر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس از سال گذشته تاکنون از گیلان خبر داد و بیان کرد: تعداد 15 هزار و 734 نفر در حوزه آموزش و پرورش اعزام شدند.

 

وی به افزایش 108 درصدی اعزام کاروان راهیان نور از گیلان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: دانش‌آموزان در کاروان راهیان نور رابطه بسیاری خوبی با روایان دفاع مقدس برقرار می‌کنند.

 

این مسؤول، با اشاره به اینکه دانش‌آموزان از دهم مهرماه امسال به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: یادمان شهدای والفجر10 در مناطق عملیات دوران دفاع مقدس احداث می‌شود.

 

 

 


راهیان نور ایستادگی در مقابل ظالم را به دانش‌آموزان می‌آموزد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در مراسم مذکور بر برگزاری بهتر اعزام کاروان راهیان نور تأکید کرد و گفت: کاروان راهیان نور تجربه روحیه استقلال و ایستادگی رزمندگان دوران دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل می‌کند.

 

مهدی حاجتی، کاروان راهیان نور را انتقال فرهنگ قرآنی به نسل امروز جامعه عنوان کرد و افزود: دفاع از کشور و دین را از مکتب امام (ره) آموختیم.

 

وی با بیان اینکه 15 هزار نفر دانش‌آموز در قالب کاروان راهیان نور از گیلان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در سال گذشته اعزام شدند، تصریح کرد: اعزام تعداد بیشتری از دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس نیازمند همکاری دستگاه‌های دیگر است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، بیان کرد: استفاده از ظرفیت خیران برای اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس تاثیرگذار است.

 

حاجتی به رضایتمندی تمام دانش‌آموزان اعزامی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار کرد: تشریح عملیات‌های دوران دفاع مقدس برای دانش‌آموزان پر جاذبه است.

 

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان مقطع متوسطه در سال تحصیلی 95 ـ 96 به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: امسال برگزاری کلاس آمادگی دفاعی به صورت عملی در قالب اردوها از برنامه‌های تدارک دیده شده در آموزش و پرورش گیلان است.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :