موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دستگیری کلاهبردار

a/95539 :کد

0

دستگیری کلاهبردار ۷۰۰ میلیون ریالی در رشت

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۴
تعداد بازدید : ۹۹   
 تحلیل ایران -دستگیری کلاهبردار ۷۰۰ میلیون ریالی در رشت

رئیس پلیس آگاهی گیلان از دستگیری فردی که به عنوان مدیر فروش خودروهای منطقه آزاد ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، در رشت خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، فرهاد فلاح‌کریمی ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری 700 میلیون ریالی در قالب فروش خودروهای منطقه آزاد تجاری اظهار کرد: کارآگاهان آگاهی موضوع مذکور را پیگیری کردند.

 

وی به دریافت 700 میلیون ریال برای خرید خودرو توسط کلاهبردار مذکور اشاره کرد و افزود: کلاهبردار پس از دریافت پول متواری شد.

 

رئیس پلیس آگاهی گیلان با بیان اینکه متهم پس از شناسایی در شهر رشت دستگیر شده است، تصریح کرد: متهم دستگیر شده زندانی راه‌باز صومعه‌سرا است و پس از فراغت به زندان مراجعه نکرده و متواری شد.

 

فلاح‌کریمی از اعتراف متهم به بزه انتسابی در تحقیقات کارآگاهان پلیس خبر داد و بیان کرد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شده است.

 

وی  متذکر شد: شهروندان از اعتماد به افرادی که خود را موجه نشان می‌دهند خودداری کرده و قبل از انجام هر گونه معامله و انعقاد قرارداد از صحت اظهارات افراد اطمینان حاصل کنند.

 

*دستگیری پرستار قلابی نگه‌داری از سالمندان در انزلی

فرمانده انتظامی انزلی نیز در جلسه مذکور به شکایت خانم سالمندی مبنی بر سرقت 100 میلیون ریال وجه نقد اشاره کرد و گفت: ماموران آگاهی انزلی شناسایی و دستگیری سارق مذکور را پیگیری کردند.

 

هرمز عشقی به مشخص شدن هویت سارق مذکور به عنوان پرستاری از خانم سالمند اشاره کرد و افزود: زن 35 ساله‌ای که وظیفه مراقبت و نگه‌داری از پیر زن را به عهده داشت با خوراندن داروی خواب‌آور به او مبلغ 100 میلیون ریال از داخل کمد سرقت کرده و متواری می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه ماموران پلیس آگاهی محل اختفای متهم را در تهران شناسایی کردند، بیان کرد: متهم با ترفند پلیسی به بندر انزلی احضار و دستگیر شده است.

 

فرمانده انتظامی انزلی تصریح کرد: متهم مذکور در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده و معرفی به قوه قضائیه با قرار وثیقه 400 میلیون ریالی روانه زندان شده است.

 

عشقی بر نگه‌داری نکردن پول و اشیای گران‌قیمت در منزل تأکید کرد و یادآور شد: در صورتی که حضور فردی به عنوان پرستار به منظور نگه‌داری سالمند یا کودک در منزل لازم است باید به مراکز معتبر و دارای پروانه کسب مراجعه شود.

 

*اعزام مشمولان وظیفه عمومی به مراکز آموزشی گیلان

معاون وظیفه عمومی پلیس گیلان نیز در جلسه انتظامی استان با اشاره به اعزام مشمولان دیپلم و زیر دیپلم به مراکز آموزشی در بیستم شهریور ماه جاری اظهار کرد: ساعت هفت صبح روز شنبه هفته آینده مشمولان مذکور برای اعزام به مراکز آموزشی باید به معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان واقع در بلوار خلیج فارس، کیلومتر سه جاده رشت به تهران، جنب راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشند.

 

سیدحسین صدرممتاز به ماده 58 قانون وظیفه عمومی اشاره کرد و افزود: طبق قانون مذکور برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت در نظر گرفته شده و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیشتر از سه ماه باشد، شش ماه اضافه خدمت در نظر گرفته می‌شود.

 

به گفته وی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از یک‌سال باشد به غیر از شش ماه اضافه خدمت، فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

معاون وظیفه عمومی پلیس گیلان با اشاره به اجرای دستورالعمل صادره از سازمان وظیفه عمومی ناجا، تصریح کرد: سربازان متأهل پس از سپری کردن دوره آموزش رزم مقدماتی ادامه خدمت را در استان محل سکونت خود سپری می‌کنند.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :