موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مستمری‌بگیران

a/95663 :کد

0

رشد ۲۴ درصدی مستمری‌بگیران تامین اجتماعی گیلان

  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۸
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -رشد ۲۴ درصدی مستمری‌بگیران تامین اجتماعی گیلان

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان از رشد ۱۱ درصدی بیمه‌شدگان و ۲۴ درصدی مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، جمیل حق‌پرست صبح امروز در جریان بازدید از شعبه‌های تامین اجتماعی این شهر با اشاره به موفقیت‌های سازمان تامین اجتماعی گیلان اظهار کرد: شعبه‌های تامین اجتماعی در تالش، خمام، آستانه‌اشرفیه، بندر انزلی و سیاهکل ارتقا پیدا کردند.

 

وی به برطرف کردن بحران‌های کارگری شرکت‌های بزرگ کاشی خزر، پوشش و ... در گیلان اشاره کرد و افزود: ماهانه بیش از 120 هزار مراجعه‌کننده حضوری در سطح واحدهای تابعه تامین اجتماعی استان کاهش پیدا کرده است..

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان از رتبه نخست بیمه زنان خانه‌دار در کشور با 12 هزار نفر بیمه‌شده در این استان خبر داد و بیان کرد: بیمه کارگران ساختمانی گیلان 15 هزار نفر رشد داشته است.

 

حق‌پرست با بیان اینکه تامین اجتماعی گیلان در مورد بیمه‌شدگان 11 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: شاهد رشد 24 درصدی مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در استان هستیم.

 

وی به رشد 53 درصدی میزان مستمری بازنشستگان در مدت سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: تعهدات بلندمدت تامین اجتماعی گیلان 62 درصد رشد داشته است.

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به رشد 90 درصدی بیمه‌شدگان راننده در استان، خاطرنشان کرد: تعداد بیمه‌شدگان قالیباف 102 درصد در استان رشد داشته است.

 

حق‌پرست به راه‌اندازی سامانه پیامکی و سایت استانی به منظور تقویت کانال‌های ارتباطی با مخاطبان توسط تامین اجتماعی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: 34 نفر از مستمری‌بگیران در قالب طرح بصیرت علوی به کربلا اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و 200 نفر بازنشسته تامین اجتماعی در قالب طرح کرامت رضوی از گیلان به مشهد مقدس اعزام شدند، اظهار کرد: 30 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان پرداخت شده است.

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، فراهم کردن امکان خرید دیون کارفرمایان به صورت اقساطی را از اقدام‌های ویژه این سازمان برشمرد و افزود: سال 92 قانون بخشودگی جرائم برای تمام کارفرمایان مدیون اعمال شده است.

 

حق‌پرست از اجرای طرح بخشودگی جرائم برای کارفرمایان خوش‌حساب در سال جاری خبر داد و بیان کرد: قانون بازنشستگی با 10 سال سابقه در گیلان اجرایی شده است.

 

وی با بیان اینکه برخی از امور تامین اجتماعی گیلان به بخش خصوصی در قالب برون‌سپاری واگذار شده است، تصریح کرد: تسری پرداخت تعهدات کوتاه مدت از طریق سیستم بانکی در راستای کاهش مراجعه‌کنندگان از جمله اقدام‌های سازمان مذکور در استان است.

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان به گسترش کمیسیون‌های پزشکی در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: تعداد پزشکان معتمد به منظور معاینه‌های بدو استخدام بیمه‌شدگان در شهرستان‌ها افزایش پیدا کرده است.

 

حق‌پرست با اشاره به فراهم کردن امکان تقسیط حق بیمه دوران سربازی برای بیمه شدگان، خاطرنشان کرد: صدور دفترچه‌های درمانی متمرکز در شعبه‌های سراسر کشور با هدف روان‌سازی و تسهیل کار در راستای رشد دامنه تعهدات و خدمات تامین اجتماعی انجام شده است.

 

وی به تشکیل پرونده‌های الکترونیکی در شعبه‌های تامین اجتماعی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: اجرای طرح نام‌نویسی متمرکز و اجرای طرح پرداخت متمرکز مستمری‌ها از دیگر خدمات سازمان مذکور در استان است.

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه کارگزاری رسمی شعبه سه رشت در هفته تامین اجتماعی امسال افتتاح شده است، اظهار کرد: در هفته تامین اجتماعی، بیست و هفتمین شعبه تامین اجتماعی استان افتتاح شده است.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :