موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تولید فولاد

a/95684 :کد

0

تولید ۵ میلیون تن فولاد در گیلان

  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۱
تعداد بازدید : ۱۰۵   
 تحلیل ایران -تولید ۵ میلیون تن فولاد در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از افزایش تولید فولاد و محصولات فولادی از ۳.۶ میلیون تن در سال ۹۲ به ۵ میلیون تن در سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، علی منتظری صبح امروز در جریان بازدید از واحدهای صنعتی این شهرستان با اشاره به افزایش ظرفیت تولید فولاد و محصولات فولادی در گیلان اظهار کرد: افزایش ظرفیت فولاد با هدف تکمیل زنجیره تولید این محصول در استان انجام شده است.

 

وی به افزایش میزان ارزش افزوده صنعت فولاد در گیلان اشاره کرد و افزود: اکنون برنامه توسعه تولید محصولات فولادی روند مطلوب‌تری در استان پیدا کرده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد و محصولات فولادی در استان از 3.6 میلیون تن در سال 92 اکنون به 5 میلیون تن افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: با تدابیر اتخاذ شده و حمایت‌های صورت گرفته از بخش فولاد تلاش می‌شود میزان تولید فولاد در گیلان افزایش پیدا کند.

 

منتظری ایجاد فرصت‌های شغلی، ارزش افزوده و ایجاد صنایع پایین‌دستی را از مزیت‌های استقرار صنایع فولادی در استان خواند و بیان کرد: در مدت سه سال گذشته گیلان جزو 10 استان برتر در زمینه سرمایه‌گذاری صنعتی در کشور است.

 

وی به فراهم کردن شرایط مطلوب‌تر و ایجاد امید و انگیزه بیشتر برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در گیلان اشاره کرد و گفت: همدلی و همراهی مسؤولان مربوطه در حوزه اقتصادی و صنعتی یکی از مهم‌ترین دلیل‌های فراهم‌سازی شرایط مناسب‌تر در فضای کسب و کار در استان است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به کسب رتبه برتر بهبود فضای کسب و کار در استان، خاطرنشان کرد: در مدت سه سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در بخش صنعت و راه‌اندازی واحدهای تولیدی در گیلان انجام شده است.

 

منتظری یکی از مهم‌ترین اقدام‌های مسؤولان را رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان در کشور و گیلان عنوان کرد و یادآور شد: کارگروه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام پولی در استان و کشور تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه ریاست کارگروه مذکور به عهده استاندار است، اظهار کرد: دبیری کارگروه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام پولی به عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی را از فعالیت‌های کارگروه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام پولی عنوان کرد و افزود: کارگروه مذکور با حضور تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل، تامین اجتماعی، امور مالیاتی، مجموعه‌های وزارت نیرو و نفت و دیگر دستگاه‌های متولی برای برطرف کردن مشکلات هر کدام از واحدهای صنعتی تشکیل شده است.

 

منتظری با اشاره به 584 مصوبه کارگروه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام پولی گیلان، بیان کرد: تاکنون 40 درصد از مصوبات مذکور اجرایی شده و مصوبات باقی‌مانده در حال بررسی است.

فارس

                               

تولید فولاد     گیلان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :