موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شلتوک برنج

a/95701 :کد

0

تولید یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تن شلتوک برنج در گیلان

  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۸۸   
 تحلیل ایران -تولید یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تن شلتوک برنج در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تولید یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تن شلتوک برنج به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی امسال در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، علیرضا شعبان‌نژاد پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از اراضی کشاورزی این شهرستان با اشاره به کشت برنج در 238 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان اظهار کرد: 35 درصد از برنج کشور در گیلان تولید می‌شود.

 

وی به تولید یک‌میلیون و 100 هزار تن شلتوک برنج به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی امسال در گیلان اشاره کرد و افزود: 700 هزار تن برنج سفید از شلتوک مذکور استحصال می‌شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه نیاز غذایی بیش از 20 میلیون نفر در این استان تامین می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته تجهیز و نوسازی شالیزارها در استان آغاز شده است.

 

شعبان‌نژاد، تجهیز و نوسازی شالیزارهای گیلان را از مصوبات سفر رئیس جمهور در سال گذشته به این استان خواند و بیان کرد: سال گذشته 9 هزار و 500 هکتار از اراضی شالیزاری گیلان تجهیز و نوسازی شده است.

 

وی به آمادگی گیلان برای تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در سال جاری اشاره کرد و گفت: از مهرماه امسال امیدواریم با تامین اعتبارات بتوانیم تجهیز و نوسازی شالیزارها در استان را آغاز کنیم.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به کشت چای در این استان، خاطرنشان کرد: 93 درصد از چای کشور در گیلان تولید می‌شود.

 

شعبان‌نژاد به جایگاه نخست گیلان در تولید محصولات فندق، چای خشک، بادام زمینی، پیله ابریشم، صید و صیادی و زراعت چوب در کشور اشاره کرد و یادآور شد: گیلان در تولید محصولات برنج، آبزی‌‌پروری، خاویار و مرغ مادر گوشتی رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

 

وی با بیان اینکه گیلان از ظرفیت بالایی در تولید محصولات کشاورزی برخوردار است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و یکی از مؤلفه‌های این اقتصاد بخش کشاوزری است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: کشاورزی نقش راهبردی و سهم اساسی در تامین غذای مردم دارد.

 

شعبان‌نژاد با اشاره به اینکه بومی بودن اقتصاد یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: کشاورزی از جمله اقتصادهایی محسوب می‌شود که به طور کامل بومی است.

فارس

                               

شلتوک برنج     تولید شلتوک برنج                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :