موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی احداث هتل

a/96105 :کد

0

احداث ۴ هتل ستاره‌دار در گیلان

  شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۵
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -احداث ۴ هتل ستاره‌دار در گیلان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از احداث چهار هتل ۴ و ۵ ستاره طی سال جاری در این استان خبر داد.

رضا علیزاده امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با بیان اینکه بخش‌ خصوصی فعالانه در حوزه گردشگری گیلان حضور دارد، اظهار کرد: بخش‌ خصوصی احداث هتل‌های ستاره‌دار را در دست ساخت دارد.

 

وی با اشاره به اینکه طرح بوم‌گردی و طبیعت‌گردی در دستور کار است، افزود: در نخستین روز از هفته دولت دفتر خدمات مسافری گیلان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و همزمان با روز جهانگردی در پنجم مهر ماه امسال نیز تعدادی از طرح‌های گردشگری افتتاح می‌شود.

 

وی افتتاح هتل در رودبار، انزلی و لاهیجان و چهار دفتر خدمات مسافری و تعدادی واحد پذیرایی را در هفته جهانگردی عنوان کرد و گفت: امسال چهار هتل 4 و 5 ستاره در گیلان افتتاح می‌شود.

 

علیزاده افتتاح هتل‌های مذکور را از منابع صندوق توسعه ملی ذکر کرد و یادآور شد: صنعت گردشگری فرابخشی بوده و می‌توانیم تسهیل‌گری و تسهیل‌بخشی را داشته باشیم.

 

وی با اشاره به استقبال گردشگران از بناهای تاریخی و موزه‌های استان خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر یک‌میلیون و 33 هزار و 400 نفر از بناهای تاریخی زیر نظارت میراث فرهنگی و موزه‌های گیلان بازدید کردند.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با تصریح بر اینکه صدور مجوز برای احداث هتل‌، مجتمع‌های اقامتی، مهمانپذیرها، واحدهای بین‌راهی و... از مرز 70 گذشته است، یادآور شد: در مدت مذکور یک‌هزار و 250 شغل در حوزه گردشگری گیلان ایجاد شده است.

 

وی بخش گردشگری گیلان را همراه با توسعه پایدار عنوان کرد و گفت: ظرفیت تاسیسات اقامتی و پذیرایی فعال گیلان با نظارت اداره کل میراث فرهنگی 32 درصد رشد یافته است که برگزاری جشنواره، نمایشگاه، برپایی کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از جمله این اقدام‌ها است.

 

وی برطرف کردن مشکلات بیمه هنرمندان صنایع‌دستی گیلان را از جمله اولویت برنامه‌های میراث فرهنگی استان ذکر کرد و یادآور شد: اکنون در گیلان 3 هزار و 840 نفر هنرمند و صنعت‌گر در حوزه صنایع‌دستی بیمه هستند.

فارس

                               

احداث هتل     هتل ستاره دار                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :