موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی کمک جهیزیه ازدواج

a/96108 :کد

0

۲۴۰۰زوج نیازمند گیلانی درنوبت دریافت کمک جهیزیه ازدواج هستند

  شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۲
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -۲۴۰۰زوج نیازمند گیلانی درنوبت دریافت کمک جهیزیه ازدواج هستند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان گفت: دو هزار و ۴۰۰ زوج نیازمند در انتظار دریافت کمک جهیزیه ازدواج هستند.

به گزارش تحلیل ایران، حمیدرضا امیری ظهر امروز در همایش پیوند آسمانی به مناسبت ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) اظهار کرد: در پنج ماه نخست امسال یک‌هزار کمک هزینه جهیزیه برای آغاز زندگی به میزان دو میلیارد و 450 میلیون تومان برای هر نفر دو میلیون تا 2.5 میلیون تومان پرداخت شد.

 

وی از نوبت دو هزار و 400 زوج نیازمند گیلانی برای دریافت کمک‌جهیزیه ازدواج خبر داد و افزود: از این تعداد، 200 نفر بچه‌های یتیم بوده که با توجه به کافی نبودن کمک‌های دولتی نیازمند حمایت‌های مردمی هستند.

 

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها در 25 شهریور و هفته نخست مهر ماه جاری، تصریح کرد: در آغاز مدرسه 14 هزار دانش‌آموز گیلانی زیر پوشش کمیته امداد سبد تحصیلی به ارزش 150 هزار تومان شامل پوشاک و نوشت افزار توزیع می‌شود.

 

وی با اشاره به در پیش بودن عید قربان گفت: هزاران فرزند مددجو داریم که از سوء تغذیه رنج می‌برند و کمیته امداد آمادگی دارد از افراد خیر گوشت‌های قربانی را بگیرد و به خانواده‌های نیازمند برساند.

 

امیری با تصریح بر اینکه کمیته امداد بهترین بانک اطلاعات نیازمندان است، خاطرنشان کرد: 9 هزار خانواده مددجو گیلانی فاقد مسکن هستند ضمن اینکه یکی از اهداف کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است.

 

وی با تصریح بر اینکه در هفته گذشته برای سه هزار و 700 مددجوی گیلانی جشن خودکفایی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در بعد اقتصادی کمیته امداد به مددجویان خود تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال یا هزینه برای آموزش‌های مهارتی پرداخت می‌کند.

 

این مسؤول تعداد 115 هزار و 500 خانواده گیلانی را زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد.

 

به گزارش فارس، در جشن مذکور 70 زوج نیازمند رودسری آغاز زندگی خود را جشن گرفتند و برای 30 زوج 60 میلیون تومان هدیه ازدواج از کمک‌های کمیته امداد و خیران پرداخت شد.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :