موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سند راهبردی

a/96243 :کد

0

سند راهبردی شورای فرهنگ ایثار و شهادت گیلان تدوین شد

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۱۱۹   
 تحلیل ایران -سند راهبردی شورای فرهنگ ایثار و شهادت گیلان تدوین شد

سند راهبردی شورای استانی فرهنگ ایثار و شهادت در راستای ایجاد وحدت و نظارت بر رویدادها در این عرصه در گیلان تدوین شد.

به گزارش تحلیل ایران، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان صبح امروز در جلسه ایثار و شهادت استانداری این استان اظهار کرد: آیین‌نامه شورای استانی فرهنگ ایثار و شهادت در راستای ایجاد وحدت، هدف و نظارت بر رویدادها در این عرصه در گیلان تدوین شده و به مرکز اعلام می‌شود.

 

ابرهیم طاهرنژاد، ریاست شورای مذکور را به عهده استاندار گیلان عنوان کرد و افزود: قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران با محوریت شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل می‌شود.

 

تهاجم دشمن به ریشه‌های فرهنگی جامعه
استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: یکی از مشکلاتی که در جامعه ایجاد نگرانی کرده، هجمه‌ای بوده که به نهادهای ریشه‌ای به‌ویژه فرهنگی کشور وارد کرده است.

 

محمدعلی نجفی به نگرانی خود در همایش ائمه جمعه گیلان اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود ائمه جمعه در عرصه فرهنگی راهکار ارائه کنند.

 

وی با اشاره به اینکه روحانیت در جامعه پیشتاز است، تصریح کرد: علما الگوهای عملی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را ارائه کنند.

 

استاندار گیلان به غفلت در فرهنگ دینی به مرور زمان در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: فرهنگ ایثار و شهادت با توجه به جانفشانی فرزندان کشور قبل و پس از انقلاب اسلامی و اکنون مدافعان حرم در جامعه باید پر رنگ‌تر شود.

 

نجفی با تأکید بر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در استات گیلان، بیان کرد: برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت در چارچوب دستورالعمل‌ها حائز اهمیت است.

 

وی به فاصله برخی از اقدام‌ها با فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اشاره کرد و گفت: جلسه‌های ایثار و فداکاری باید از موازی کاری فاصله بگیرد.

 

استاندار گیلان متذکر شد: اجازه ندهیم جلسه‌های ایثار و شهادت تبدیل به گرایش‌های سیاسی، اندیشه‌ها و جناح‌های متقابل شود.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :