موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تئاتر خیابانی

a/96268 :کد

0

اجرای ۵۰ تئاتر خیابانی شهروند در لاهیجان

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۱۲۴   
 تحلیل ایران -اجرای ۵۰ تئاتر خیابانی شهروند در لاهیجان

نایب رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان از اجرای ۴۰ تا ۵۰ تئاتر خیابانی شهروند در هفت نقطه این شهر خبر داد.

جواد نجارتمیزکار امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند در این شهر اظهار کرد: هفتمین جشنواره تئاتر شهروند از روز گذشته با تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا و اجرای نخستین نمایش در لاهیجان آغاز شد.

 

وی با بیان اینکه در دو نوبت صبح و عصر بیش از 40 تا 50 نمایش در هفت نقطه از شهر لاهیجان اجرا می‌شود، تصریح کرد: مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی شهروند دوشنبه هفته جاری پس از اقامه نماز مغرب و عشا در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

 

دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از حضور 12 استان کشور در این شهر خبر داد و گفت: هنرمندانی از تهران، کردستان، همدان، یزد، مازندران، اصفهان، فارس، ایلام، مرکزی، گیلان و... برای اجرای نمایش تئاتر خیابانی در لاهیجان حضور دارند.

 

وی همکاری مسؤولان لاهیجان با برپا کنندگان جشنواره تئاتر خیابانی شهروند را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: در صورت تداوم جشنواره تئاتر خیابانی شهروند، نیازمند حمایت بیشتر مسؤولان است.

 

نجارتمیزکار اضافه کرد: با تعاملی که در لاهیجان ایجاد شده همه پای کار هستند و امسال بهتر از گذشته تئاتر خیابانی شهروند برگزار شده و امیدواریم بتوانیم اتفاق خوب فرهنگی را در لاهیجان رقم بزنیم.

 

وی درباره هزینه برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند، خاطرنشان کرد: این نخستین جشنواره ملی است که با کمترین هزینه در حال برگزاری است.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان با اشاره به اینکه امسال افزایش بودجه برای جشنواره نداشتیم، یادآور شد: از طرف مدیریت شهری لاهیجان 60 میلیون تومان و توسط مرکز هنرهای نمایشی و اداره ارشاد نیز 60 میلیون تومان در نظر گرفته و در مجموع 120 میلیون تومان برای برگزاری جشنواره هزینه شده است.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :