موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی طرح پزشک

a/96276 :کد

0

اجرای ۱۰۰ درصد طرح پزشک خانواده در روستاهای گیلان

  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۱۰۴   
 تحلیل ایران -اجرای ۱۰۰ درصد طرح پزشک خانواده در روستاهای گیلان

مدیرکل بیمه سلامت گیلان از افزایش خدمات‌رسانی به روستاییان استان در راستای اجرای طرح پزشک خانواده خبر داد و گفت: طرح پزشک خانواده ۱۰۰ درصد در روستاهای گیلان اجرایی شده است.

 

علی اکبری امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به اجرای طرح خانواده در روستاهای این استان اظهار کرد: 100 درصد پزشک خانواده در روستاهای گیلان اجرایی شده است.


وی با بیان اینکه پزشک خانواده در واقع مدیر درمان خانواده‌هاست، افزود: پزشک خانواده به عنوان مشاور بیمار بوده و در معرفی او به پزشک متخصص نقش مهمی دارد.


مدیر کل بیمه سلامت گیلان بیش از یک میلیون نفر از بیمه‌شدگان سلامت را ساکن روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر در استان عنوان کرد.


وی با بیان اینکه بیمه‌شدگان مذکور با استفاده از سیستم نظام ارجاع و پزشک خانواده از خدمات بیمه‌ای و درمانی بهره می‌برند، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 400 میلیارد تومان برای درمان سرپایی و بستری بیمه‌شدگان زیرپوشش در گیلان هزینه شده که نسبت به سال گذشته بیش از 35 درصد افزایش داشته است.


اکبری با بیان اینکه در روستاهای و شهرهای زیر 20 خانوار دارای 100 درصد پزشک خانواده هستند، یادآور شد: 174 مرکز خدمات درمانی گیلان دارای پزشک خانواده هستند.


وی با اشاره به اینکه به دنبال سیاست‌ رفاهی منسجم برای بیمه‌شدگان هستیم نه سیاست صدقه‌ای، تصریح کرد: در گیلان یک‌میلیون و 533 هزار و 784 نفر بیمه شده سلامت هستند.


مدیر کل بیمه سلامت گیلان حفاظت مالی از بیمه شدگان، توانمندسازی آنها و ارتقای خدمات قابل ارائه به بیمه‌شدگان را از برنامه‌های این نهاد در سال جاری عنوان کرد.


وی حقوق پزشکان خانواده و ماماهای مستقر در روستاها را 340 هزار ریال عنوان کرد و افزود: میانگین حقوق پزشکان خانواده‌ و ماماهای مستقر در روستاها به ترتیب 7 میلیون و دو میلیون تومان بوده که توسط اداره کل بیمه سلامت گیلان پرداخت می‌شود.


اکبری در مقایسه عملکرد بیمه سلامت با دولت پیشین، خاطرنشان کرد: در پایان دولت دهم طرح نظام سلامت بزرگ‌ترین دغدغه کشور بود و دولت تدبیر و امید بیمه همگانی و نظام سلامت را اجرایی کرد.


وی واگذاری کار صدور و چاپ دفاتر درمانی به تعداد 73 واحد دفتر پیشخوان دولت در گیلان و افزایش دسترسی بیمه‌شدگان به امکانات دریافت دفترچه در راستای کاهش تصدی‌گری و تکریم ارباب رجوع را از جمله اقدام‌های بیمه سلامت استان در دولت تدبیر و امید ذکر کرد.


مدیر کل بیمه سلامت گیلان یادآور شد: در راستای ارتقای شاخص دولت الکترونیک و توسعه خدمات غیرحضوری سامانه پنل خدمات بیمه‌شدگان و... مستقر شده است.


وی طرح نظام سلامت را بزرگ‌ترین دستاورد دولت یازدهم عنوان کرد و متذکر شد: امیدواریم در برنامه ششم توسعه بحث بیمه سلامت پررنگ‌تر دیده شود.

فارس

 

                               

اجرای طرح     پزشک خانواده                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :