موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قاری قرآن

a/96418 :کد

0

درخشش قاری نوجوان آستارایی در جشنواره قرآنی گیلان

  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -درخشش قاری نوجوان آستارایی در جشنواره قرآنی گیلان

مدیر مؤسسه دارالقرآن‌المهدی(عج) آستارا از درخشش یکی از قاریان نوجوان این شهرستان در سومین جشنواره قرآنی گیلان خبر داد.

سید اصغر حسینی امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به درخشش یکی از قاریان نوجوان این شهرستان در سومین جشنواره قرآنی استان گیلان، اظهار کرد: از استان گیلان بالغ بر 100 نفر در رشته‌های تحقیق و ترتیل در این جشنواره حضور داشتند.

 

وی با بیان اینکه سینا مردانی و آیلین کریمی‌نژاد نیز به عنوان نمایندگان جامعه قرآنی شهرستان آستارا در جشنواره مذکور حضور یافتند، افزود: سینا مردانی نوجوانان 16 ساله آستارایی موفق شد در سومین جشنواره قرآنی استان گیلان در رشته تحقیق مقام نخست را کسب کند.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه سینا مردانی از پرورش‌یافتگان و قاریان صوت و لحن موسسه دارالقرآن‌المهدی(عج) آستارا است، تصریح کرد: اکنون بالغ بر 60 قرآن‌آموز خواهر و برادر در این موسسه به فعالیت قرآنی مشغول هستند.

 

مدیر موسسه دارالقرآن‌المهدی(عج) آستارا در ادامه گفت: شهرستان آستارا از وجود قاریان و فعالان برتر قرآنی بهره‌مند بوده و می‌توان روی ظرفیت‌های قرآنی این شهرستان حساب ویژه باز کرد.

 

حسینی قرآن را کتاب معرفت و نور دانست و یادآور شد: سعادتمندی، باروری ایمان، استجابت دعا، نورانیت، افزایش مدت بینایی و بخشش گناهان از بارزترین آثار و فوائد انس و هم‌نشینی با کلام وحی است.

 

شهرستان 86 هزاری نفری آستارا در غربی‌ترین نقطه گیلان قرار دارد.

فارس

                               

آستارا     قاری قرآن     قاری نوجوان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :