موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ساماندهی

a/96467 :کد

0

ساماندهی ۵۰۰ فعال فرهنگی و هنری در آستارا

  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۸
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -ساماندهی ۵۰۰ فعال فرهنگی و هنری در آستارا

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: بالغ بر ۵۰۰ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر آستارا در حوزه‌های مختلف ساماندهی شده‌اند.

 

ابوطالب جوان امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با بیان اینکه عمده وظایف اصلی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان نظارت بر عملکرد مراکز و صنف‌های فرهنگی، هنری، خبری و خدماتی است، اظهار کرد: بالغ بر 500 نفر از اصحاب فرهنگ و هنر آستارا در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند.

 

وی به مراکز خدماتی وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا اشاره کرد و افزود: شش کانون تبلیغاتی، دو واحد چاپ دیجیتال، یک باب سینما، سه واحد چاپخانه، هشت باب فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و تعدادی دیگر از صنوف در شهرستان با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.   

 

این مسؤول با بیان اینکه آستارا در بخش مطبوعات و رسانه جزو یکی از شهرستان‌های فعال در گیلان محسوب می‌شود، تصریح کرد: در بخش رسانه 6 نمایندگی خبرگزاری، یک پایگاه خبری‌ـ‌تحلیلی و 9 نشریه شامل هفته‌نامه، دوهفته‌نامه و ماهنامه در آستارا فعال هستند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا با اشاره به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی ویژه علاقه‌مندان به رشته‌های مختلف هنری خاطرنشان کرد: شش آموزشگاه آزاد هنری، دو مؤسسه قرآنی، دو مؤسسه چندمنظوره و یک مؤسسه تک منظوره در زمینه های فرهنگی و هنری با محوریت آموزش مشغول به فعالیت هستند.

 

وی به فعالیت 50 کانون فرهنگی‌ـ هنری با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مساجد شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: متولیان امور فرهنگی در کانون‌های مذکور سالانه با جذب اعتبارات مناسب در انجام فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، عقیدتی و اردویی سهم ارزشمندی در عرصه فرهنگی دارند.

 

جوان با بیان اینکه اکنون هفت انجمن فرهنگی‌ـ‌ هنری متشکل از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا راه‌اندازی شده است، یادآور شد: در تلاش هستیم تا با توجه به ظرفیت‌های موجود در نویسندگان بومی این شهرستان، انجمن صنفی مولفان نیز راه‌اندازی شود.

 

وی انجمن قرآن و نهج‌البلاغه، انجمن هنرهای تجسمی، شعر استاد شهریار، داستان، خوشنویسان، کانون موسیقی و کانون فیلم و عکس را از جمله انجمن‌های فعال در آستارا ذکر کرد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا به نقش مهم کارگروه‌ها و شورای فرهنگ عمومی در بررسی وضعیت فرهنگ عمومی و تصمیم‌گیری درباره مسائل مربوطه اشاره کرد و یادآور شد: خانواده و بررسی چالش‌های آن در دستور کار برنامه‌های امسال قرار است.

فارس

 

                               

ساماندهی     ساماندهی فعالان     آستارا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :