موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رشت‌‌ ـ‌ چابکسر

a/96637 :کد

0

جاده رشت‌‌ ـ‌ چابکسر پرحادثه‌ترین محور کشور

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۱۰۶   
 تحلیل ایران -جاده رشت‌‌ ـ‌ چابکسر پرحادثه‌ترین محور کشور

فرمانده پلیس راه گیلان گفت: مسیر جاده رشت‌ ـ‌ چابکسر یکی از پرحادثه‌ترین محورهای کشور است.

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به اینکه محور رشت‌ـ‌چابکسر پرحادثه‌ترین محور تصادفات در کشور است، اظهار کرد: وسعت کم و تراکم بیش از حد جمعیت از جمله عوامل متعدد در افزایش وقوع تصادفات رانندگی در محور مذکور است.

 

وی با بیان اینکه برای کاهش تصادفات رانندگی در محور رشت‌ـ‌چابکسر اقدام به کاهش سرعت از 110 کیلومتر به 95 کیلومتر شده است، تصریح کرد: این تعدیل کیلومتر تاثیر زیادی در کاهش تصادفات داشته است.

 

فرمانده پلیس راه گیلان با تصریح بر اینکه در محور مذکور چهار دوربین ثبت تخلف نصب شده است، تصریح کرد: پنج دوربین نیز تا پایان امسال در محور مورد نظر نصب می‌شود.

 

وی شرایط محوری جاده رشت‌ ـ‌ چابکسر را حادثه‌ساز خواند و گفت: این امر سبب شده تا میدان ترددهای ارضی جاده را کم کنیم و در چهار سال گذشته روند تصادفات این محور نزولی است.

 

رستگار نصب دوربین‌ها را رد ثبت تخلفات رانندگی عنوان کرد و یادآور شد: بی‌مبالاتی برخی رانندگان در محور رشت‌ـ‌چابکسر موجب وقوع تصادفات شده است.

 

وی با اشاره به اینکه گیلان بالاترین حجم تردد را در کشور دارد، خاطرنشان کرد: رتبه گیلان در حجم تردد جاده‌ها بین دوم و سوم کشوری است.

 

فرمانده پلیس راه گیلان کاهش حجم جاده‌ها را دارای مشکلاتی دانست و گفت: اقدام‌های بهسازی باید در جاده‌ها صورت گیرد و برخی نقاط جاده‌ای تعریض شود.

 

وی ساخت راه‌های دسترسی و کمربندی‌های جدید را در کاهش وقوع تصادفات تاثیرگذار دانست و یادآور شد: حدود 23 دوربین ثبت تخلف در جاده‌های مختلف استان نصب شده است.

 

رستگار وقوع 47 درصد تصادفات را در محور اصلی عنوان کرد و یادآور شد: نصب سرعت‌کاه غیراستاندارد در گیلان وجود ندارد و در چندین نقطه سرعت‌کاه‌های غیراستاندارد حذف شده است.

 

وی از استقرار بازرسان نامحسوس در خودروهای مسافری از جمله ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و یادآور شد: گشت‌های لباس شخصی عملکرد رانندگان ناوگان عمومی و مسافری را کنترل می‌کنند.

 

فرمانده پلیس راه گیلان از شهروندان و هموطنان خواست تا هر گونه تخلف رانندگان ناوگان عمومی را به سامانه 110120 اطلاع‌رسانی کنند تا با تخلفات رانندگان برخورد شود.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :