a/96659 :کد

0

افتتاح ۵۴۰ واحد صنعتی در گیلان

  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۱۱۳   
 تحلیل ایران -افتتاح ۵۴۰ واحد صنعتی در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از افتتاح ۵۴۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ با سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریال در سه سال گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، علی منتظری ظهر امروز در جریان بازدید از واحدهای صنعتی این شهرستان با اشاره به راه‌اندازی برخی از واحدهای تولیدی مهم و شاخص گیلان در مدت سه سال گذشته اظهار کرد: تعدادی از واحدهای افتتاحی مذکور تاثیر مهم کشوری و منطقه‌ای داشته است.

 

وی به افتتاح 540 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ با سرمایه‌گذاری 15 هزار میلیارد ریال در سه سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: بهره‌برداری از واحدهای مذکور سبب اشتغال مستقیم تعداد 10 هزار نفر در بخش صنعت استان شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه واحد تولیدی «تالک ایرانیان» تولیدکننده قوطی‌های فلزی درب‌دار نوشیدنی‌ها با ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن در استان به بهره‌برداری رسیده است، تصریح کرد: واحد صنعتی مذکور با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 650 میلیارد ریال و اشتغال 160 نفر در شهرک صنعتی سفیدرود رشت افتتاح شده است.

 

منتظری، افتتاح طرح صنعتی «آریا پویا» تولیدکننده ام.دی.اف و اچ.دی.اف را با ظرفیت سالانه 15 هزار تن خواند و بیان کرد: واحد مذکور با سرمایه‌گذاری 5 هزار و 400 میلیارد ریال و اشتغالزایی 120 نفر در شهر صنعتی رشت به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی به بهره‌برداری از واحد تولیدی «گیل‌راد» تولیدکننده میله و مفتول مسی با ظرفیت سالانه 37 هزار و 500 تن اشاره کرد و گفت: واحد صنعتی مذکور با سرمایه‌گذاری 420 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 120 نفر در رشت، جاده جیرده افتتاح شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به افتتاح واحد تولید «صنعت نیکان چوب پلاست» تولیدکننده محصولات چوب ـ پلاستیک با ظرفیت سالانه 50 هزار تن، خاطرنشان کرد: واحد تولیدی مذکور با سرمایه‌گذاری 286 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 50 نفر در شهرک صنعتی شفت به عنوان نخستین تولیدکننده در شمال کشور به بهره‌برداری رسیده است.

 

منتظری به بهره‌برداری از واحد صنعتی «گلدشت افشره» تولیدکننده کنسانتره مرکبات با ظرفیت سالانه 5 هزار و 800 تن اشاره کرد و یادآور شد: واحد تولیدی مذکور با سرمایه‌گذاری 200 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 70 نفر به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدکننده کنسانتره شمال کشور در رحیم‌آباد رودسر افتتاح شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه «طرح توسعه نئوپان فومنات» تولیدکننده ام.دی.اف با ظرفیت سالانه 120 هزار متر مکعب در هفته دولت امسال افتتاح شده است، اظهار کرد: طرح توسعه مذکور با سرمایه‌گذاری 850 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 110 نفر به عنوان بزرگ‌ترین طرح توسعه در شمال کشور در جاده ماسوله در شهرستان فومن به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی از بهره‌برداری از واحد تولیدی «آناهیتا گیلان» تولیدکننده میلگرد فولادی با ظرفیت سالانه 320 تن خبر داد و افزود: طرح صنعتی مذکور با سرمایه‌گذاری 450 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 200 نفر در شهر صنعتی رشت افتتاح شده است.

 

منتظری با اشاره به افتتاح «طرح توسعه فولاد امیرکبیر خزر» با ظرفیت تولید سالانه 250 هزار تن، بیان کرد: طرح توسعه مذکور با سرمایه‌گذاری 450 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 126 نفر در شهر صنعتی رشت به بهره‌برداری رسیده است.

فارس

                               

افتتاح واحد     افتتاح واحد صنعتی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :