موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اجرای طرح باسوادی

a/96796 :کد

0

اجرای طرح باسوادی افراد ۱۰ تا ۱۹ سال و والدین بی‌سواد

  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۱۱۴   
 تحلیل ایران -اجرای طرح باسوادی افراد ۱۰ تا ۱۹ سال و والدین بی‌سواد

معاون سواد‌آموزی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از اجرای طرح باسوادی افراد ۱۰ تا ۱۹ سال و والدین بی‌سواد دانش‌آموزان در استان خبر داد و گفت: گیلان ۱۴ هزار بی‌سواد دارد.

نورالله اکبری امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به وضعیت باسوادی گیلان اظهار کرد: گیلان در نرخ باسوادی رتبه هفتم کشور را دارد.

 

وی با بیان اینکه 95.7 درصد مردم گیلان باسواد هستند، افزود: امیدواریم امسال در سرشماری مهر ماه، نرخ باسوادی در گیلان ارتقا یابد.

 

معاون سواد‌آموزی مدیر کل آموزش و پرورش گیلان هدف نهضت سوادآموزی را باسوادی سنین 10 تا 49 سال عنوان کرد و گفت: بر اساس سامانه آموزشی کشور، سال گذشته 14 هزار نفر بی‌سواد 10 تا 49 سال در گیلان ثبت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه امسال باسوادی 7 هزار نفر در برنامه سوادآموزی گیلان است، تصریح کرد: بازماندگان از تحصیل افراد لازم‌التعلیم هستند.

 

اکبری باز ماندگان از تحصیل را افراد 6 سال به بالا دانست که به مدرسه نرفتند و افزود: قانون اساسی آموزش عمومی 12 سال را رایگان اعلام کرده و واجب است که باسواد شوند.

 

وی با تصریح بر اینکه در کشور ما دانش‌آموزان حتما باید وارد شوند، خاطرنشان کرد: کسانی که از رفتن به مدرسه ممانعت می‌کنند به دادگاه می‌روند اما گاهی شرایط اقتصادی و دیگر عوامل موجب باز ماندن فرد از تحصیل می‌شود.

 

معاون سواد‌آموزی مدیر کل آموزش و پرورش گیلان عموما افراد بازمانده از تحصیل را در بین عشایر، روستاها و... عنوان کرد و گفت: گاهی اعتیاد والدین، بی‌سرپرستی و بدسرپرستی در بازمانده فرد از تحصیل نقش دارد.

 

وی از اجرای طرح باسوادی افراد 10 تا 19 سال و والدین بی‌سواد دانش‌آموزان در گیلان خبر داد و یادآور شد: در گیلان 4 هزار نفر اولیای بی‌سواد وجود دارد و والدین بی‌سواد در بی‌رغبتی تحصیل دانش‌آموزان تاثیرگذار هستند.

 

اکبری با بیان اینکه آموزش والدین باید همراه با آموزش دانش‌آموزان باشد، خاطرنشان کرد: طرح باسوادی افراد کارگر، زیرپوشش بهزیستی، کمیته امداد و... در برنامه سوادآموزی گیلان است.

فارس

                               

اجرای طرح باسوادی     اجرای طرح                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :