موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بلا تکلیفی شهر رشت

a/96819 :کد

0

شهر رشت بلاتکلیف است

  چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۱۲۱   
 تحلیل ایران -شهر رشت بلاتکلیف است

استاندار گیلان گفت: اعضای شورای شهر رشت نتوانستند رئیس انتخاب کنند و وقت قانونی آنها به پایان رسیده و شهر رشت بلاتکلیف مانده است.

به گزارش تحلیل ایران، محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در گردهمایی فرمانداران و بخشداران گیلان اظهار کرد: ساعت شش صبح امروز در سطح شهر رشت بازدیدی داشتیم و نیمی از شهر را آب گرفته و شهر رها شده است.

 

وی با اشاره به عدم تفاهم اعضای شورای شهر رشت در انتخاب رئیس و هیأت رئیسه جدید، گفت: اعضای شورای شهر رشت نتوانستند در انتخاب هیأت رئیسه به جمع‌بندی برسند و وقت قانونی آنها به اتمام رسیده و شهر در بلاتکلیفی بسر می‌برد.

 

استاندار گیلان تصریح کرد: انتظار می‌رود وزارت کشور در این موارد تصمیم‌هایی را اتخاذ کند تا مردم از بلاتکلیفی خارج شوند.

 

وی در ادامه به پروژه‌های افتتاحی هفته دولت در گیلان اشاره کرد و افزود: امسال هفته دولت تعداد یک‌هزار و 187 پروژه با اعتبار یک‌هزار و 423 میلیارد تومان در گیلان افتتاح شده است.

 

نجفی 750 میلیارد تومان از پروژه‌های افتتاحی گیلان را مربوط به بخش‌خصوصی دانست و یادآور شد: تعداد پروژه‌های افتتاحی گیلان به قدری زیاد است که هنوز به تمام آنها نرسیده‌ایم و نیاز است هفته دولت «دو هفته» باشد.

 

وی با اشاره به اینکه روز گذشته پروژه‌های مسکن گیلان افتتاح شد، خاطرنشان کرد: تاکنون 82 درصد از مسکن مهر گیلان را تحویل متقاضیان داده‌ایم و تا پایان سال 95 تمام مسکن مهر گیلان را تحویل می‌دهیم اما در برخی از پروژه‌ها مشکلاتی وجود دارد.

 

استاندار گیلان یادآور شد: در بحث مربوط به تورم و ستاد اقتصاد مقاومتی اقدام‌های بسیار بزرگی در گیلان انجام شده و حتی مخالفان منصف دولت نیز این موضوع را پذیرفته‌اند.

 

وی با بیان اینکه تورم در دولت تدبیر و امید به 9 درصد کاهش پیدا کرده است‌، متذکر شد: امسال رشد اقتصادی چهار درصد را در کشور طی می‌کنیم و تا پایان سال جاری به پنج درصد می‌رسد.

فارس

                               

بلاتکلیفی شهر رشت     شورای شهر                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :