موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قاچاق کالا

a/96961 :کد

0

افزایش ۴۰ درصدی قاچاق کالا در آستارا

  پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -افزایش ۴۰ درصدی قاچاق کالا در آستارا

رئیس اداره تعزیرات حکومتی آستارا از افزایش ۴۰ درصدی قاچاق کالا در این شهرستان خبر داد و گفت: متخلفان قاچاق کالا و ارز یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد احمدی‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 73 پرونده قاچاق کالا و ارز در شعبه قاچاق کالا و ارز آستارا تشکیل شد و مورد رسیدگی قرار گرفت.

 

رئیس اداره تعزیرات حکومتی آستارا با بیان اینکه 53 نفر متخلف پرونده مذکور مورد محکومیت قرار گرفته‌اند، افزود: این تعداد افراد متخلف به پرداخت یک میلیارد و 170 میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

 

وی ارزش کالای ضبط شده به نفع دولت را 7 میلیارد و 200 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: عمده کالاهای کشف شده لوازم آرایشی و بهداشتی، پوشاک و لوازم صنعی بود که مورد رسیدگی قرار گرفته است.

 

احمدی‌مقدم با اشاره به اینکه قاچاق کالا در آستارا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: قاچاق بزرگ‌ترین آفت تولید داخل و اقتصاد ملی بوده و مبارزه با این پدیده شوم یک موضوع بسیار مهم و حیاتی است.

 

رئیس اداره تعزیرات حکومتی آستارا خاطرنشان کرد: عمده پرونده‌هایی که در شعب رسیدگی به قاچاق کالا و ارز مورد رسیدگی و بررسی قرار گرفته، به حمل و جابه‌جایی کالا از شهرستان‌های مرزی مانند بانه تعلق داشته است.

 

وی پدیده قاچاق را یک پدیده گسترده و کلان کشوری خواند و یادآور شد: اگر منویات مقام معظم رهبری در این حوزه مورد توجه مسؤولان قرار گیرد بخش عظیمی از آسیب‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌ها برطرف می‌شود.

فارس

 

                               

قاچاق کالا     آستارا                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :