موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فاجعه منا

a/97378 :کد

0

گیلان ۱۶ شهید فاجعه منا دارد

  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۵
تعداد بازدید : ۱۱۸   
 تحلیل ایران -گیلان ۱۶ شهید فاجعه منا دارد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان به تقدیم ۸ هزار شهید توسط مردم این استان در طول انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: گیلان ۱۶ شهید مدافع حرم و ۱۶ شهید فاجعه منا دارد.

به گزارش تحلیل ایران، ابراهیم طاهرنژاد ظهر امروز در جمع خانواده شهدای منا با اشاره به جایگاه ویژه این شهیدان اظهار کرد: گیلان یک درصد از مساحت ایران را شامل می‌شود اما 4.5 درصد از ایثارگران کشور در این استان هستند.

 

وی به تقدیم 8 هزار شهید توسط مردم گیلان در طول انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: 16 شهید مدافع حرم در استان داریم.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه 16 شهید فاجعه منا متعلق به این استان است، تصریح کرد: مردم گیلان با احترام مجلس شهدای منا را برگزار کردند.

 

طاهرنژاد متذکر شد: شهدای فاجعه منا به تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری به جمع شهدای گیلان پیوستند.

 

*کمیته حقیقت‌یاب فاجعه منا تشکیل شود

استاندار گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به سخنرانی مقام معظم رهبری در مورد شهدای فاجعه منا اشاره کرد و گفت: سال گذشته هفت هزار نفر از حاجیان کشورهای مختلف در فاجعه منا جان باختند.

 

محمدعلی نجفی، تعداد حدود 500 نفر از شهدای فاجعه منا را ایرانی عنوان کرد و افزود: تشکیل کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی نخستین موضوعی است که باید در مورد شهدای فاجعه منا پیگیری شود.

 

وی با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه و دولت به طور جدی پیگیر موضوع مذکور هستند، متذکر شد: آل‌سعود لیاقت اداره خانه کعبه را ندارد.

فارس

                               

فاجعه منا     شهدای فاجعه منا                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :