موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مناطق آزاد

a/97533 :کد

0

بازنگری قوانین مناطق آزاد موجب بهبود فضای کسب و کار می‌شود

  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۹۳   
 تحلیل ایران -بازنگری قوانین مناطق آزاد موجب بهبود فضای کسب و کار می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بازنگری در قوانین مناطق آزاد موجب بهبود فضای کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری، افزایش صادرات و ایجاد زمینه‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذار خارجی در کشور می‌شو

به گزارش تحلیل ایران، سید فرید موسوی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از زیرساخت‌های منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: فعالیت‌های مثمرثمر در منطقه آزاد انزلی نویدبخش روزهای درخشان همراه با رشد شاخص‌های اقتصادی در استان و کشور است.

 

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی در سال‌های اخیر رشد بسیار خوبی داشته است، افزود: واحدهای صنعتی و عمرانی بسیار قوی با حضور سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی فعالیت خود را در منطقه آزاد انزلی آغاز کرده‌اند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت دولت و مجلس از تقویت مناطق آزاد کشور تصریح کرد: بازنگری در قوانین این مناطق موجب بهبود فضای کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری، افزایش صادرات و ایجاد زمینه‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذار خارجی در کشور می‌شود.

 

وی ادامه داد: منطقه آزاد انزلی دارای موقعیت راهبردی بوده و قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال‌ـ‌جنوب و با بهره‌مندی از مجتمع بندری کاسپین می‌توان کالای تولید داخل را به کشورهای همسایه صادر کرد.

 

به گفته موسوی، بهره‌برداری مجتمع بندری کاسپین و اتصال خط ریلی کشور به منطقه آزاد و آستارا موجب توسعه اقتصادی گسترده‌تری در استان و منطقه می‌شود.

 

وی بهره‌گیری از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: توسعه و تکمیل زیرساخت‌های تجاری، فرهنگی و گردشگری در منطقه آزاد انزلی موجب خرسندی است.

 

نایب رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در تمام کشورها از ظرفیت مناطق آزاد برای توسعه و تعالی فعالیت‌های اقتصادی استفاده می‌شود، یادآور شد: در کشورمان نیز این حمایت وجود دارد.

 

به گزارش فارس، در راستای اجرای تفاهمنامه همکاری بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه کشور با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی برای نخستین بار در مناطق آزاد کشور برپا شده است.

 

در هفته فرهنگی کردستان برپایی سیاه چادر و نمایشگاه صنایع‌دستی و غذاهای محلی، اجرای نمایش‌های آیینی و سنتی، موسیقی نواحی و فولکلور، نمایش خیابانی، شب شعر اکران فیلم به مدت یک هفته 26 شهریور ماه جاری در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی در حال برگزاری است.

فارس

                               

مناطق آزاد     بازنگری قوانین                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :