موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگ ایثار و شهادت

a/97537 :کد

0

ضرورت نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه

  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -ضرورت نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه

سرپرست اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه به ‌ویژه بین نسل جوان نهادینه شود.

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام اصغر ابراهیمی پیش از ظهر امروز در جریان دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: ایثارگری عنایت خدا نسبت به بندگان خاص بوده و بدون تردید این توفیق شامل حال هر کسی نمی‌شود.

 

وی با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران افزود: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام، نظام و انقلاب تقدیم کردند و این فداکاری و گذشت اجر بی‌پایان در نزد خداوند دارد.

 

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا خدمت به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان را کاری ارزشمند و عبادی دانست و گفت: خانواده‌های جانبازان و ایثارگران با سبک زندگی و رفتار خود در جامعه نقش تأثیرگذاری در تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دارند.

 

 

وی تجلیل از ایثارگران را در طول دهه ولایت و امامت فرصت مناسبی برای قدردانی از تلاش آنها در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: مقاومت و ایثار از ویژگی‌های مهم جامعه اخلاقی رزمندگان است.

 

ابراهیمی حفظ ارزش‌های اسلامی در جامعه را یکی از وظایف مهم مسؤولان نظام دانست و یادآور شد: فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه به‌ویژه در بین نسل جوان نهادینه شود و اعتقاد راسخ به این مؤلفه‌ها موجبات پیروزی سربازان نظام را در برابر جنگ حق علیه باطل فراهم کرد.

 

وی با بیان اینکه شهدا با تمام قدرت در مقابل زورگویی‌ و زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستادگی کردند گفت: در هشت سال دفاع مقدس، جانانه در مقابل تمام ابرقدرت‌ها ایستادگی کردیم و این ایستادگی را مرهون فداکاری و جانفشانی شهدا و رزمندگان نظام هستیم.

 

 

در دیدار مذکور سرپرست اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا به همراه جمعی از کارکنان اداره ثبت احوال و شبکه بهداشت و درمان شهرستان با همسر جانباز شهید پرویز دوستدار، جانباز صابر غنمی و خانواده‌های شهید نورالهی و شهید حسنجان حمیدیان دیدار و از آنها تجلیل کردند.

 

شهرستان 86 هزار نفری آستارا در غربی‌ترین نقطه گیلان قرار دارد و 160 شهید، 614 جانباز و 71 آزاده را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

فارس

                               

فرهنگ ایثار و شهادت     آستارا                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :