موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شناسایی هکر

a/97914 :کد

0

شناسایی هکر ۱۵ ساله خراسان شمالی در گیلان

  ﺳﻪشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -شناسایی هکر ۱۵ ساله خراسان شمالی در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان از شناسایی هکر ۱۵ ساله اهل و ساکن خراسان شمالی در این استان خبر داد و گفت: این نوجوان عامل هک یک‌هزار کاربر درگاه اینترنتی بود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی گیلان، سردار محمدرضا میرحیدری اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی مدیر عامل یک شرکت خدمات پرداخت الکترونیک، مبنی بر اینکه سرور شرکت توسط افراد ناشناس هک شده و به حساب کاربری تعداد زیادی از کاربران آنها دسترسی غیر مجاز صورت گرفته، موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

 

وی افزود: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند هکر را که یک نوجوان 15 ساله اهل و ساکن خراسان شمالی بود را شناسایی و با اخذ نیابت قضایی وی را در این استان دستگیر و به گیلان منتقل کنند.

 

سردار میرحیدری با بیان اینکه متهم با سرعت عمل کارآگاهان پلیس فتا مواجه و موفق به برداشت از حساب‌های کاربران نشده است، ادامه داد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده در بازرسی از منزل متهم، وی به صراحت به جرم خود و اینکه با سوء‌استفاده از ضعف امنیتی سایت درگاه پرداخت الکترونیک شرکت مورد نظر، سرور شرکت را هک و به حساب کاربری بیش از یک‌هزار نفر از کاربران به صورت غیر مجاز نفوذ کرده است، اعتراف کرد.

 

وی با بیان اینکه متهم به دلیل پایین بودن سن با تشکیل پرونده به دادگاه اطفال شهرستان رشت معرفی شد، از مدیران سایت‌های ایرانی خواست تا با ارتقای ضریب امنیت سایت‌های اینترنتی خود و رفع حفره‌های امنیتی اجازه دسترسی و نفوذ غیر مجاز را به هکرها ندهند.

فارس

                               

شناسایی هکر     دستگیری                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :