موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی غبارروبی

a/98098 :کد

0

غبارروبی آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) آستارا

  چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۵
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -غبارروبی آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) آستارا

آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) آستارا در چهارمین روز از دهه ولایت و امامت با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی غبارروبی و عطرافشانی شد.

به گزارش تحلیل ایران، آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) این شهرستان ظهر امروز در چهارمین روز از دهه ولایت و امامت با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا، مسؤولان دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم غبارروبی و عطرافشانی شد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان و حاضران پس از غبارروبی و عطرافشانی آستان امامزادگان با حضور در گلزار 34 شهدای آرمیده در جوار آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع)، با آرمان‌های امام راحل و شهدای اسلام تجدید میثاق کردند.

 

حجت‌الاسلام  ولی عادلی در جریان غبارروبی و عطرافشانی آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) آستارا از امامزادگان به عنوان قطب‌های فرهنگی شهرستان یاد کرد و گفت: پس از بازدیدهای میدانی ساخت و تکمیل امامزادگان این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه ساماندهی و رسیدگی به اوقاف آستارا در سایه استقرار اداره اوقاف و امور خیریه در آستارا تحقق یافت، گفت: پرداختن به بحث مقاوم‌سازی ساختمان، کاشی‌کاری و آیینه‌کاری داخل امامزادگان در حال پیگیری است.

 

وی از آستان امامزادگان آستارا به عنوان خانه‌های بهشتی یاد کرد و یادآور شد: پروژه‌های عمرانی مربوط به آستان امامزادگان این شهرستان نسبت به سال‌های گذشته اقدام‌های خوب و رضایت‌بخشی انجام شده اما باز جای کار وجود دارد.  

 

عادلی با اشاره به اینکه 940 بقعه در گیلان شناسایی و ساماندهی شده است، خاطرنشان کرد: وضعیت عمرانی ساختمان عموم بقاع استان در مراحل ساخت، بازسازی و تعمیر است.

 

 آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم از فرزندان امام موسی کاظم(ع) در هفت کیلومتری جاده آستارا به تالش در روستای کانرود قرار دارد و هر سال هزاران زائر و گردشگر ایرانی و خارجی برای زیارت به این مکان مقدس سفر می‌کنند.

فارس

                               

غبارروبی     امامزاده     آستارا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :