موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/98248 :کد

0

زمینه صادرات به جمهوری آذربایجان فراهم شود

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -زمینه صادرات به جمهوری آذربایجان فراهم شود

استاندار گیلان احداث پایانه گل و گیاه را فرصت بسیار خوبی برای صادرات از این استان عنوان کرد و گفت: زمینه صادرات انواع محصولات به جمهوری آذربایجان باید فراهم شود.

به گزارش تحلیل ایران، محمدعلی نجفی صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی مهم‌ترین موضوع با جمهوری آذربایجان را اتصال راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با این کشور دانست.

 

وی با بیان اینکه افتتاح راه‌آهن مذکور در افزایش مبادلات بازرگانی با باکو تاثیرگذار است اظهار کرد: پل مشترک آذربایجان و ایران در آستارا و ه‍شت کیلومتر راه‌آهن توسط باکو دارای پیشرفت 70 درصدی است.

 

استاندار گیلان در ادامه نگاه به بنادر این استان با رویکرد ملی را مهم عنوان کرد و افزود: احداث بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی ضرورت است و نیاز به حمایت بیشتر دارد.

 

نجفی، احداث بندر کاسپین در افزایش صادرات کالای گیلان به کشورهای حاشیه خزر را مهم خواند و بیان کرد: تسریع در روند احداث راه‌آهن آستارا ـ باکو حائز اهمیت است ضمن اینکه بارانداز آن باید ایجاد شود.

 

استاندار گیلان با بیان اینکه باکو آمادگی فعالیت‌های گمرکی و مرزبانی با ایران را دارد، تصریح کرد: توجه به افزایش صادرات کالا از گیلان ضروری است.

 

وی، ظرفیت گیلان در گردشگری سلامت را بسیار عنوان کرد و گفت: گیلان یک‌هزار و 200 پزشک متخصص و فوق تخصص دارد و در حوزه سلامت می‌توانیم فعالیت‌های خوبی داشته باشیم.

 

نجفی، راه‌اندازی سرای تجاری در آذربایجان و نصب مجسمه خیام در آستراخان را از جمله اقدام‌های مهم این استان ذکر کرد و یادآور شد: استفاده از منطقه آزاد انزلی از ضرورت‌های مهم است.

 

وی با اشاره به اینکه احداث پایانه گل و گیاه فرصت بسیار خوبی برای صادرات از گیلان است، خاطرنشان کرد: زمینه صادرات انواع محصولات به جمهوری آذربایجان باید فراهم شود.

فارس

                               

صادرات     جمهوری آذربایجان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :