موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی صدا و سیما

a/98644 :کد

0

انجام کار فرهنگی با شیوه سیاستمداران ممکن نمی‌شود

  شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۹
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -انجام کار فرهنگی با شیوه سیاستمداران ممکن نمی‌شود

مدیر کل سابق صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: با شیوه سیاستمداران نمی‌شود کار فرهنگی انجام داد.

به گزارش تحلیل ایران، علی طلوعی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع خود در بانک صادرات این شهر حوزه فرهنگ در جمهوری اسلامی را مظلوم خواند و اظهار کرد: یکی از مظلومیت‌ها در جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگ است.

 

وی ادامه داد: وقتی در نظام اسلامی نفس می‌کشیم بسیار از موضوع‌ها مقدس می‌شود و در گیلان بعضی از موارد برای بنده مقدس است.

 

مدیر کل سابق صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه سال گذشته در آستانه هفته دفاع مقدس  فعالیت خود را در این استان آغاز کردم، افزود: امسال نیز در آستانه دفاع مقدس از گیلان می‌روم.

 

وی تصریح کرد: حضور بنده مصادف با برگزاری نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان بود و در این استان چهار موضوع راهبرد و راهگشای خود را در نظر گرفتم.

 

طلوعی با اشاره به اینکه فرصت‌ها را غنیمت بشمارید، افزود: خدا اهل ثروت را با فقر آزمایش می‌کند و در جمهوری اسلامی هر جا هستیم آنجا را مرکز دنیا می‌دانیم و چهارم راهبرد بنده این است که با شیوه سیاستمداران نمی‌شود کار فرهنگی انجام داد.

 

وی از تدوین طرح تحول رسانه‌ای در گیلان خبر داد و گفت: طرح تحول رسانه‌ای گیلان براساس برنامه ششم توسعه کشور تدوین شده و طبق این برنامه فعالیت‌های رسانه‌ای در استان انجام می‌شود.

 

این مسؤول سابق صدا و سیمای مرکز گیلان شتاب تولید در عرصه را از موضوع‌های مهم در رسانه عنوان کرد و یادآور شد: اکنون همگامی اطلاعات را مد نظر داریم و موضوع نحوه مصرف اطلاعات حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه اطلاعات تولید شده باید دیده شود، خاطرنشان کرد: طرح تحول رسانه‌ای براساس مزیت‌های نسبی گیلان تدوین شده و دارای افق‌های روشنی بوده و در مدت سه تا پنج سال اجرایی می‌شود.

 

طلوعی با اشاره به اینکه نقشه تحول رسانه‌ای گیلان طراحی شده است، یادآور شد: چهار چشم‌انداز فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برای طرح تحول رسانه‌ای طراحی شده است.

 

وی گیلان را کانون نخستین‌ها دانست و تصریح کرد: این کانون می‌تواند به نشان‌سازی در گیلان تبدیل شود و پایتخت تئاتر بین‌المللی کشور باشد.

 

مدیر کل سابق صدا و سیمای مرکز گیلان 20 درصد هنرمندان کشور را گیلانی دانست و خاطرنشان کرد: تاریخ و تمدن یکی از برجستگی گیلان محسوب می‌شود اما در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نتوانستیم دین خود را به این استان ادا کنیم.

 

در مراسم مذکور حسن ظهیری به جای طلوعی بر مسند مدیر کلی صدا و سیمای مرکز گیلان تکیه زد.

فارس

                               

کار فرهنگی     شیوه سیاستمداران                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :