موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ضرورت برنامه‌ریزی

a/98814 :کد

0

ضرورت برنامه‌ریزی خرید میوه ویژه نوروز ۹۶ در گیلان

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۸
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -ضرورت برنامه‌ریزی خرید میوه ویژه نوروز ۹۶ در گیلان

مدیر تعاون روستایی گیلان گفت: از اکنون برنامه‌ریزی برای خرید مرکبات از باغداران، حمل و نگه‌داری میوه ویژه نوروز ۹۶ در سردخانه‌های گیلان ضروری است.

به گزارش تحلیل ایران، تیمور رنگیدن صبح امروز در کمیته راهبردی اعلام میزان میوه مورد نیاز گیلان برای پایان سال جاری در تعاون روستایی این استان با اشاره به احتمال کاهش محصول میوه در سال جاری در کشور، اظهار کرد: از اکنون تدابیر لازم برای تدارک، خرید و حمل و نگه‌داری میوه در سردخانه‌های استان اقدام‌های لازم باید صورت گیرد.

 

وی با قدردانی از اعضای کمیته مذکور نسبت به برنامه‌ریزی و اجرای موفق طرح خرید میوه در سال گذشته، سیاست‌های اجرایی و نحوه خرید میوه مورد نیاز گیلان در نوروز سال 96 را تشریح کرد.

 

مدیر تعاون روستایی گیلان ارائه راهکارهای مناسب‌تر در امر قرارداد با باغداران مرکبات استان و نحوه سرتینگ و نگه‌داری میوه در سردخانه‌ها را مورد تأکید قرار داد.

 

وی تصریح کرد: توجه به میوه مورد نیاز استان در نوروز 96 باید در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ شود و در صورت نیاز با انجام بررسی‌های میدانی تعداد مراکز عرضه میوه در شهرستان‌های مختلف گیلان افزایش یابد.

 

 تعیین خرید 1100 تن میوه ویژه نوروز 96 در گیلان

به گزارش فارس، در جلسه مذکور میزان نیاز گیلان به میوه شب عید سال 96 با افزایش درخواست 5.12 درصدی برای سیب به مقدار 450 تن و 5.8 درصدی برای پرتقال به میزان 650 تن و در مجموع یک‌هزار و 100 تن میوه اعلام شد.

 

همچنین مقرر شد حوزه مدیریت تعاون روستایی گیلان نسبت به وصول مطالبات اتحادیه تعاون روستایی استان درباره خرید میوه سال گذشته از طریق سازمان مرکزی پیگیری‌های لازم را به عمل آورد.

 

جلسه مذکور در راستای سیاست‌های حمایتی دولت و در اجرای برنامه تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال جاری برای تنظیم بازار میوه مورد نیاز نوروز 96 برگزار شده است.

فارس

                               

ضرورت برنامه‌ریزی     خرید میوه                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :