موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی نمایش فصل شیدایی

a/98837 :کد

0

بازدید ۵ هزار نفر از نمایش فصل شیدایی در گیلان

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -بازدید ۵ هزار نفر از نمایش فصل شیدایی در گیلان

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان گفت: در شب سوم نمایش فصل شیدایی در گیلان بیش از ۵ هزار نفر از این نمایش بازدید کردند.

عباس بایرامی امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با بیان اینکه برنامه نمایش فصل شیدایی با نام «مهنا» «مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی» طراحی شده است، اظهار کرد: عوامل این برنامه سابقه تئاتر و کار سینمایی دارند.

 

وی با بیان اینکه موسسه فرهنگی اوج نمایش مذکور را پشتیبانی می‌کند، ادامه داد: 50 نفر در هر شب نقش مهمی در هدایت نمایش فصل شیدایی دارند.

 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان نمایش فصل شیدایی را دارای 11 قسمت عنوان کرد و گفت: فصل شیدایی از هبوط، حضرت آدم آغاز و به منجی عالم بشریت ختم می‌شود.

 

وی فصل شیدایی را کاری سینمایی و تئاتر با هم دانست و ادامه داد: این نمایش با جلوه‌های ویژه همراه است که تماشای آن را دلچسب‌تر می‌کند.

 

بایرامی سه قسمت از فصل شیدایی را مربوط به حماسه‌سازی گیلان ذکر کرد و افزود: سه قسمت نمایش فصل شیدایی با نگاه بومی به قیام میرزا کوچک، نقش مردم گیلان در انقلاب اسلامی و نقش لشکر 16 قدس در عملیات کربلای 5 می‌پردازد.

 

وی قیام عاشورا و بازسازی غدیر را از دیگر قسمت‌های فصل شیدایی بیان کرد و یادآور شد: نمایش فصل شیدایی در مجموع دو ساعت و پنج دقیقه است.

 

این مسؤول نمایش فصل شیدایی را برنامه‌ای مفید برای بازدیدکنندگان خواند و متذکر شد: هر شب خانواده‌ها، اساتید دانشگاه، اصحاب رسانه و مردم عادی از نمایش بازدید کرده و از آن ابراز رضایت می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه زیرساخت‌ها در سپاه قدس استان و جبهه فرهنگی برای نمایش فصل شیدایی آماده شده است، خاطرنشان کرد: نمایش فصل شیدایی از 24 شهریور ماه جاری آغاز شده و تا دوم مهر ماه امسال ادامه دارد.

 

بایرامی با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی به مدت 10 شب در رشت برگزار می‌شود، افزود: در شب نخست 3 هزار و 500 نفر، شب دوم 4 هزار و 200 نفر و در شب سوم بالغ بر 5 هزار نفر از این نمایش بازدید و استقبال کرده‌اند.

 

وی بلیت بازدید از نمایش فصل شیدایی را برای تمام مردم گیلان رایگان دانست و یادآور شد: بلیت توسط جبهه فرهنگی استان رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان درباره تهیه بلیت نمایش فصل شیدایی گفت: در ورودی نمایش فصل شیدایی بلیت به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد ضمن اینکه برای سفر به کربلا قرعه‌کشی گذاشته شده است.

 

وی ساعت نمایش فصل شیدایی را 8 شب به بعد عنوان کرد و درباره محل برگزاری این نمایش، خاطرنشان کرد: نمایش فصل شیدایی در کیلومتر 4 جاده رشت‌ـ‌تهران 150 متر مانده به ورودی لشکر 16 قدس گیلان دهکده مقاومت اجرا می‌شود.

 

بایرامی با اشاره به مسافت دور محل نمایش از شهر، متذکر شد: برای ایاب و ذهاب مردم ساعت 6 عصر از میدان مصلای امام خمینی‌(ره) «توشیبا» رشت سرویس در نظر گرفته شده است.

فارس

                               

نمایش فصل شیدایی     بازدید                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :