موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مائده ولایت

a/98841 :کد

0

برگزاری جشن‌های مائده ولایت در گیلان

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -برگزاری جشن‌های مائده ولایت در گیلان

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان از برگزاری جشن‌های مائده ولایت و عید غدیر در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سعید مهدوی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک عید غدیر خم اظهار کرد: همزمان با عید غدیر جشن‌های مائده ولایت در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود.

 

وی برگزاری جشن‌های مائده ولایت را با مشارکت مردمی و نذر خیران مومن عنوان کرد و افزود: عید غدیر خم 30 تا 40 هزار نفر در شهر رشت اطعام می‌شوند.

 

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان گفت: مجموعه‌های مردمی و هیأت‌های مذهبی و بعضی از مساجد شهر رشت در برگزاری جشن مائده ولایت مشارکت دارند.

 

وی با اشاره به برنامه‌های جشن مائده ولایت در گیلان تصریح کرد: ارائه جشن‌ها، سرورها و شورآفرینی‌ها به سبک دینی از اهداف برگزاری جشن‌های مائده ولایت است.

 

مهدوی به برگزاری جشن مائده ولایت در شهرهای لاهیجان و بندر انزلی اشاره کرد و گفت: امیدواریم روزی برسد در تمام روستاها و محله‌ها همچنان که در عزای عاشورای حسینی(ع) شرکت می‌کنند برای سرور عید ولایت غدیر خم نیز به صورت مردمی به بزرگداشت غدیر خم بپردازند.

 

وی متذکر شد: اگر مناسبت‌های مذهبی به صورت پر شور و مردمی برگزار شود جامعه به ویژه جوانان را نسبت به هجمه‌ها و شبیخون‌های فرهنگی نرم دشمنان دین، آیین و مردم ایران بیمه می‌کند.

 

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان در ادامه یادآور شد: مناسبت‌های مذهبی را نباید دست کم گرفت و با ابراز محبت باید ارادت جامعه را پایدار و پویا نگه داریم.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر غدیر خم را جدی بگیریم تحقق ظهور امام زمان(عج) نزدیک‌تر می‌شود زیرا ظهور امام زمان(عج) منوط به درک پیام غدیر خم است.

فارس

                               

مائده ولایت     برگزاری جشن                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :