موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مبلغ دینی

a/99001 :کد

0

کمبود مبلغ دینی از مشکلات جامعه است

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۳۱۷   
 تحلیل ایران -کمبود مبلغ دینی از مشکلات جامعه است

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان گقت: کمبود روحانی مبلغ و پیش‌نماز مساجد را از مشکلات جامعه خواند و گفت: به اندازه کافی مبلغ دینی در کشور نداریم.

به گزارش تحلیل ایران حجت‌الاسلام ابوطالب حجازی پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه فاطمیه خواهران این شهرستان با تبریک ایام با عظمت دهه ولایت و آغاز سال تحصیلی حوزه‌ها اظهار کرد: پیامبران نخستین مبلغان و برگزیدگان هدایت انسان‌ها از سوی پروردگار بودند.

 

وی به گستردگی تبلیغات فرهنگی دشمنان اسلام در راستای تحمیل عقاید خود به مردم مسلمان جهان اشاره کرد و افزود: ارباب کلیسا بالغ بر 5 هزار مجله، دو هزار میلیارد تیراژ روزنامه، دو هزار بیمارستان، 266 درمانگاه رایگان، حدود دو هزار 655 یتیم‌خانه، 16 هزار مدرسه و 120 اردوگاه در سراسر دنیا برای تبلیغ مسیحیت احداث کرده که مسلمانان زیادی از این امکانات استفاده می‌کنند. 

 

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان با بیان اینکه انجیل به یک‌هزار و 200 زبان دنیا ترجمه شده است، تصریح کرد: 150 هزار مبلغ روحانی برای تبلیغ دین مسیحیت به کشورهای مختلف دنیا حتی ایران فرستاده شده است.

 

وی با اشاره به کم بودن روحانی و پیش‌نماز مساجد در کشور گفت: ما هنوز برای جامعه خود به اندازه کافی مبلغ دینی نداریم.

 

حجازی هدف از تبلیغات غربی‌ها را ترویج عقیده استکباری در بین جوامع بشری با تضعیف دیگران به‌ویژه با همکاری آمریکا و صهیونیست‌ها عنوان کرد و گفت: تبلیغات جهانی آمریکا 90 میلیارد تومان در سال است.

 

وی با اشاره به اینکه با شایعه می‌توان صدها میلیون انسان را مسموم کرد، ادامه داد: دشمن اسلام‌هراسی، ایران هراسی و شیعه‌هراسی به راه انداخت تا مردم دنیا برای گردشگری جرأت سفر به ایران را نداشته باشند.

 

این مسؤول اثر تبلیغات را بالاتر از هر گلوله و تسلیحات خواند و بیان کرد: هدف استکبار از تبلیغات مسموم حمایت از منافع مادی و استکباری در کشورهای اسلامی است. 

 

وی با بیان اینکه هدف انبیا از تبلیغات نجات انسان‌ها از طاغوت، هوای نفسانی، جنگ و دعوت به خدا و قانون اسلامی است، خاطرنشان کرد: هیچ تبلیغاتی نمی‌تواند جای مسجد، منبر، امام جمعه و نماز جمعه را بگیرد و هدف همه اینها ترویج اسلام و قرآن و پایداری جمهوری اسلامی است.

 

حجازی تاثیر واعظ و خطیب را بالاتر از هر نوع تبلیغی دانست و یادآور شد: هدف ما در حوزه تربیت مبلغان دینی هدایت جامعه است.

 

وی با اشاره به تربیت مبلغان دینی خواهران، تصریح کرد: امروز یکی از آسیب‌های جدی جامعه بحث خانواده و آمار طلاق در کشور بوده و اگر یک نفر هدایت شود ثوابش بسیار بالاست.

 

مسؤول ستاد اقامه نماز گیلان به برگزاری اجلاس سراسری نماز در کشور اشاره کرد و متذکر شد: آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، خانواده و حاشیه‌نشینی از مهم‌ترین مباحث این اجلاس است.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :