موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دانشنامه دفاع مقدس

a/99003 :کد

0

مشخص شدن ۴۰۰ کلیدواژه برای دانشنامه دفاع مقدس گیلان

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -مشخص شدن ۴۰۰ کلیدواژه برای دانشنامه دفاع مقدس گیلان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از مشخص شدن ۴۰۰ مدخل، موضوع یا کلیدواژه برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، رسول جلائی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح رسمی دبیرخانه دانشنامه دفاع مقدس گیلان اظهار کرد: یکی از اهداف آرمانی انقلاب اسلامی انتقال دستاوردها و تجربه‌های آن به مبارزان جهان، کشورهای مسلمان و آزادی‌خواه است.

 

وی، یکی از افتخارهای بزرگ انقلاب اسلامی را دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: دوران پر افتخار دفاع مقدس توانسته درس‌ها و عبرت‌های بسیاری را کسب کند.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان تصریح کرد: بسیاری از تحولات اتفاق افتاده در مناطق جهان و شتاب مبارزات استکبارستیزی در دهه‌های اخیر بر گرفته از تجربه موفق نظام جمهوری اسلامی در مقابله با استکبار در دوران دفاع مقدس است.

 

جلائی با تأکید بر عرضه دستاوردها و تجربه‌های دوران دفاع مقدس به طور علمی، مستند و جامع به جهانیان، بیان کرد: برخی نباید فکر کنند تنها دستاوردهای انقلاب اسلامی شعارهاست بنابراین دانشنامه دفاع مقدس گیلان بر مبنای انتقال و نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس تدوین می‌شود.

 

وی، تدوین دانشنامه مذکور را از ماموریت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان عنوان کرد و گفت: دانشنامه دفاع مقدس گیلان کتابی مرجع، جامع، علمی و اقدامی برای پژوهشگران در عرصه دفاع مقدس است.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به تشکیل کمیته علمی و برنامه‌ریزی دانشنامه دفاع مقدس استان در اواخر سال 94، خاطرنشان کرد: کمیته مذکور با حضور افراد دانشگاهی و پیشکسوتان دفاع مقدس تشکیل شده است.

 

جلائی، مجری تدوین دانشنامه دفاع مقدس گیلان را پژوهشکده گیلان‌شناسی خواند و یادآور شد: پژوهشکده گیلان‌شناسی نمی‌تواند خود را در برابر حادثه بزرگ دفاع مقدس بیگانه بداند و یکی از وظایف این پژوهشکده باید پرداختن به نقش مردم گیلان در این حادثه هشت ساله باشد.

 

وی با بیان اینکه مدیریت علمی دانشنامه دفاع مقدس گیلان به دانشکده گیلان‌شناسی سپرده شده است، اظهار کرد: دانشنامه مذکور دارای گروه‌های علمی متعدد است.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از تشکیل گروه‌های علمی شهدا و اشخاص برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان خبر داد و افزود: گروه‌های جغرافیا و عملیات نظامی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ویراستاری و نمونه‌خوانی در راستای تدوین دانشنامه مذکور در گیلان تشکیل شده است.

 

جلائی با اشاره به اینکه مدیران و اعضای گروه‌های علمی دانشنامه دفاع مقدس گیلان مشخص شدند، بیان کرد: 400 مدخل، موضوع یا کلیدواژه برای تدوین دانشنامه مذکور به‌دست آمده و برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس که نظارت عالیه بر این امر دارد، ارسال شده است.

 

وی، آغاز فعالیت‌های تدوین دانشنامه دفاع مقدس گیلان را با پذیرش پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: در گذشته بخشی از داده‌های دفاع مقدس مربوط به استان به‌دست آمده و این داده‌ها باید تکمیل و در برخی از موارد اصلاح یا بازنگری شده و در نهایت تدوین شود.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، فعالیت گروه‌ها را در قالب مقاله‌های علمی برای دانشنامه دفاع مقدس استان عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تدوین دانشنامه دفاع مقدس گیلان در برنامه ششم توسعه به اتمام برسد.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :