موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سرشماری

a/99050 :کد

0

الزام ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در سرشماری اینترنتی

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : ۳۱۱   
 تحلیل ایران -الزام ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در سرشماری اینترنتی

فرماندار ماسال گفت: دهیاران به عنوان مدیران اجرایی و نظارتی سرشماری نفوس و مسکن در روستاها باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در سرشماری اینترنتی را فراهم کنند.

به گزارش تحلیل ایران، محمود قاسم‌نژاد ظهر امروز در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی این شهرستان با اشاره به اهمیت سرشماری نفوس و مسکن اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای توسعه امکانات و زیرساخت‌های روستایی نیازمند وجود اطلاعات جمعیتی دقیق است.

 

وی شناخت ویژگی و پراکندگی جمعیت، جنسیت، اقوام، فرق و مذاهب و روند افزایش و کاهش جمعیت را در برنامه‌ریزی مناسب برای جامعه مهم دانست.

 

 فرماندار ماسال سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 را متفاوت با سرشماری‌های گذشته دانست و گفت: سرشماری سال 95 در دو مرحله اینترنتی و حضوری انجام می‌شود.

 

به گفته وی، خانوارها می‌توانند از سوم تا 24 مهر ماه امسال اطلاعات خود را به سهولت از طریق سامانه سرشماری ثبت کنند و در هنگام مراجعه ماموران سرشماری کد رهگیری مربوطه را به آنها تحویل دهند.

 

قاسم‌نژاد از دهیاران خواست تا به عنوان مدیران اجرایی و نظارتی سرشماری نفوس و مسکن در روستاها زمینه مشارکت حداکثری مردم در سرشماری اینترنتی را فراهم کنند.

 

وی با بیان اینکه پوشش اینترنتی در روستاهای ماسال مناسب است، یادآور شد: امکان انجام سرشماری به صورت اینترنتی در تمام روستاهای ماسال فراهم است.

 

فرماندار ماسال سهل‌انگاری در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی و فقدان جمع‌آوری اطلاعات دقیق جمعیتی را موجب تحمیل خسارت به روستاها و نقص در برنامه‌ریزی ذکر کرد.

 

وی با اشاره به نقش مهم دهیاران در سرشماری اینترنتی روستاها، خاطرنشان کرد: دهیاران شرایط آسان ثبت‌نام اینترنتی را برای مردم روستاها فراهم کنند تا مردم با دسترسی آسان به اینترنت به ثبت اطلاعات جمعیتی خود بپردازند.

 

قاسم‌نژاد افزایش دقت سرشماری و صرفه‌جویی در زمان و هزینه اجرای سرشماری را از مزایای ثبت‌نام اینترنتی سرشماری عنوان کرد و متذکر شد: کسانی که نسبت به انجام سرشماری به صورت اینترنتی اقدام می‌کنند به قید قرعه از جوایز ارزنده ستاد سرشماری کشور بهره‌مند می‌شوند.

 

معاون فنی آموزشی ستاد اجرای سرشماری ماسال نیز در همایش مذکور افزایش مشارکت مردم در انجام سرشماری به صورت اینترنتی را نیازمند اطلاع‌رسانی مناسب دانست.

 

علی دمساز از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها خواست تا خانوارهای روستایی را نسبت به ثبت‌نام سرشماری به صورت اینترنتی ترغیب و تشویق کرده و زمینه لازم را برای این منظور فراهم کنند.

فارس

                               

سرشماری     زمینه سرشماری                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :