موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رفع تصرف

a/99391 :کد

0

رفع تصرف بیش از ۱۳۵ هزار متر مربع اراضی ملی آستارا

  چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۲
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -رفع تصرف بیش از ۱۳۵ هزار متر مربع اراضی ملی آستارا

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از رفع تصرف ۱۳۵ هزار و ۳۲۶ مترمربع اراضی ملی این شهرستان در ۶ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، سرخوش کرم‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در تشریح آمار 6 ماه نخست سال جاری، اظهار کرد: در این مدت 135 هزار و 326 متر مربع از اراضی ملی آستارا رفع تصرف و خلع‌ید شده است.

 

وی با بیان اینکه در مدت مذکور 46 پرونده تخلف به اجرا درآمده است، افزود: در این راستا 46 متخلف و سودجو دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اشاره به مناطق رفع اراضی تصرف شده در این شهرستان ادامه داد: میزان مذکور اراضی در روستاهای خانه‌های آسیاب، هودول و لوندویل، ویرمونی، کانرود، لوندویل، دربند و گودی اولر رفع تصرف و خلع‌ید شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه اراضی مذکور در راستای اجرای ماده 690 و تبصره یک ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع از دست سودجویان متصرف خارج شده است، افزود: این امر با حکم قضایی و توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی صورت گرفته است.

 

کرم‌زاده حفاظت از انفال الهی را نیازمند همکاری و مساعدت همه‌جانبه اقشار مختلف مردم، دستگاه‌ها و مسؤولان دانست و خاطرنشان کرد: حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی یک وظیفه شرعی و ملی محسوب می‌شود.

 

وی حفاظت از 40 هزار هکتار اراضی ملی آستارا شامل جنگل‌ها و اراضی ساحلی را به‌ عهده اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ذکر کرد و یادآور شد: هر گونه تخریب و تصرف اراضی ملی آستارا از طریق کارشناسان پیگیری می‌شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با تأکید بر ضرورت برخورد با سودجویان و متجاوزان به انفال الهی در این شهرستان، متذکر شد: با هرگونه تصرف اراضی منابع طبیعی و ملی آستارا از طریق مجرای قانون به صورت جدی برخورد می‌شود.

فارس

                               

رفع تصرف     رفع تصرف اراضی     آستارا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :