موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاع مقدس

a/99393 :کد

0

دفاع مقدس پشتوانه امنیت کشور است

  چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۷
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -دفاع مقدس پشتوانه امنیت کشور است

امام جمعه رضوانشهر گفت: دفاع مقدس از دوران‌های تاریخی و بسیار تاثیرگذار بوده و پشتوانه امنیت کشور است.

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام هادی حبیبی پیش از ظهر امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس در دیدار با فرماندهان و پرسنل و بسیجیان این شهرستان با گرامیداشت یادوخاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم، اظهار کرد: در روایت آمده که در روز عید غدیر خم بین 90 هزار تا 124 هزار نفر از مسلمانان حضور داشتند.

 

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) از جانب خداوند متعال مامور شد تا رسالت و تکلیف الهی در ابلاغ به ولایت امیرالمومنین(ع) را به مردم برساند. 

 

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به اهمیت وجود رهبری، گفت: اگر جامعه‌ای رهبر نداشته باشد در آن جامعه اختلاف و درگیری پیش می‌آید و کشورهایی که رهبر ندارند دائما در حال اختلاف و درگیری هستند.

 

وی با اشاره به اینکه غدیرخم موجب به وجود آمدن ولایت فقیه شد، تصریح کرد: امروز ما از نعمت ولایت فقیه در کشور برخوردار هستیم.

 

حبیبی اضافه کرد: از 26 جنگی که در 400 سال اخیر در ایران اتفاق افتاد، حدود یک‌میلیون کیلومتر مربع از سرزمین ما به دست دشمنان افتاد و در تمام این جنگ‌ها ایران شکست خورد.

 

وی دفاع مقدس را تنها جنگی دانست که حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن نیفتاد و اظهار کرد: جنگ تحمیلی هشت ساله با ایثار و فداکاری رزمندگان ما به پیروزی رسید.

 

امام جمعه رضوانشهر گفت: در دنیا بسیاری از جنگ‌ها اتفاق افتاد اما هیچ‌کدام از جنگ‌ها به اندازه جنگ تحمیلی هشت سال طول نکشید و تنها جنگی بود که تمام دنیا علیه یک کشور جنگیدند.

 

وی با بیان اینکه از 53 کشور دنیا علیه ایران اسلامی حمله کردند، یادآور شد: این کشورها قصد نابودی جمهوری اسلامی را داشتند اما شکست خوردند و حتی یک وجب از خاک سرزمین ما را نتوانستند تصرف کنند.

 

حبیبی خاطرنشان کرد: اگر در کشورمان حاکمیت ولایت فقیه نبود به‌راحتی در جنگ شکست می‌خوردیم و به برکت ولایت فقیه ارزش‌ها در کشور ما حفظ شد و ما در جنگ تحمیلی پیروز شدیم.

 

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری که فرمود بعضی از افراد حرف‌های غلطی می‌زنند، افزود: برخی می‌خواهند صنایع نظامی را تضعیف کنند و هدف آنها برای یارگیری و هزینه انتخاباتی بوده تا از خود شخصیتی صلح‌دوست نشان دهند و بتوانند رأی خاکستری و ضد انقلاب را برای خودشان در انتخابات جمع کنند. 

 

امام جمعه رضوانشهر یادآور شد: در قرآن آمده که اگر دشمنان شما صلح‌دوست بودند شما نیز صلح کنید و اگر دشمن صلح‌دوست نبود با قاطعیت با دشمن برخورد کنید، و ما باید قدرت و صلابت خود را در مقابل دشمنان حفظ کنیم.

 

وی دوران دفاع مقدس را یکی از دوران تاریخی و بسیار تاثیرگذار و پشتوانه امنیت کشور دانست و افزود: مدافعان حرم که برای دفاع به سوریه و عراق اعزام می‌شوند از پشتوانه هشت سال دفاع مقدس است.

 

حبیبی با قدردانی از بسیجیان و سپاهیان که در عرصه زنده نگه‌داشتن فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس پافشاری کردند، خاطرنشان کرد: امروز در ادامه مسیر راه به فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس نیاز داریم.

وی با قدردانی از تلاش افراد در بازسازی واقعه غدیرخم در رضوانشهر، تصریح کرد: محور تلاش‌ها برای بازسازی واقعه غدیر خم عزیزان سپاه و بسیج بودند که در این بازسازی برادران تشیع و تسنن در کنار یکدیگر به بازسازی این واقعه مهم کمک کردند.

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس امروز بیعت با شهدا و غبار رویی از مزار شهدا برگزار و رژه موتوری و خودرویی در رضوانشهر و پره‌سر انجام شد.

فارس

                               

دفاع مقدس     پشتوانه امنیت کشور                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :