موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات کالا

a/99396 :کد

0

صادرات کالا از گیلان به باکو افزایش می‌یابد

  چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۳
تعداد بازدید : ۳۴۱   
 تحلیل ایران -صادرات کالا از گیلان به باکو افزایش می‌یابد

رئیس هیأت تجاری بازرگانان گیلان با اشاره به دستاورد سفر این هیأت به باکو گفت: در سفر هیأت تجاری گیلان به جمهوری آذربایجان تصمیمات خوبی در زمینه افزایش صادرات کالا و انواع محصولات بین طرفین اخذ شد.

به گزارش تحلیل ایران، علی خودکار ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در نوار مرزی آستارا، اظهار کرد: 25 نفر از فعالان بخش‌خصوصی برای بازدید از مراکز تجاری جمهوری آذربایجان با محوریت بررسی و ارزیابی بازار باکو عازم این کشور شده‌اند.

 

رئیس هیأت تجاری بازرگانان گیلان با بیان اینکه در قالب این سفر تجاری، بازار و مراکز تجاری جمهوری آذربایجان به صورت همه‌جانبه مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: سفر مذکور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل صورت گرفت.

 

خودکار با اشاره به اینکه دولت یازدهم برای توسعه نقش صادرات در امور اقتصادی کشور تأکید و اهتمام ویژه دارد، تصریح کرد: فعالان بخش‌خصوصی در گرایش‌ها و حوزه‌های مختلف نظیر تولیدکنندگان صادرات‌گرا «محصولاتی که قابلیت صادرات دارند»، روسای اتاق‌های اصناف و بازرگانان شهرستان‌های گیلان در این سفر حضور داشتند.

 

وی با اشاره به اینکه گیلان سومین استانی است که در قالب هیأت تجاری برای انجام مراودات اقتصادی به جمهوری آذربایجان سفر کرده است، افزود: پس از پیروزی انقلاب، ایران علاوه بر تأمین کالای مورد نیاز کشور، توانایی این را دارد که کالای مازاد را به خارج از کشور صادرات کند.

 

به گفته رئیس هیأت تجاری بازرگانان گیلان پس از بازدیدهای به عمل آمده از مراکز تجاری باکو و انجام نشست‌های تخصصی همه‌جانبه با طرف آذری زبان در زمینه افزایش رونق و توسعه بخش صادراتی بین طرفین مذاکرات و تصمیمات خوبی اخذ شد.

 

وی ادامه داد: پس از بازگشت به کشور و عملیاتی شدن دستاوردهای سفر مذکور در زمینه رونق صادرات و اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شاهد تحقق اتفاق‌های خوبی در این زمینه می‌شویم.

 

به گفته خودکار، در گیلان محصولات صادرات‌گرا نظیر صنایع‌دستی، انواع میوه و سبزیجات، لوازم پزشکی، آرایشی و بهداشتی، لوازم مصرف اتومبیل، پارچه‌های رومبلی، مواد غذایی از هر نوع و لوازم خانگی تولید می‌شود و این ظرفیت در استان وجود دارد که محصولات مذکور به کشورهای همسایه صادر شود.

 

شهرستان 86 هزار نفری آستارا در غربی‌ترین نقطه از گیلان قرار دارد و با جمهوری آذربایجان هم‌مرز است.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :