موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/65028 :کد

0

هلال‎احمر زیر بلیط کسی نیست

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۵
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -هلال‎احمر زیر بلیط کسی نیست

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین مؤلفه‎های این سازمان را در مردمی بودن آن ذکر کرد و گفت: هلال‎احمر نباید قربانی یک جریان سیاسی شود، این سازمان زیر بلیط کسی حتی دولت نیست، اما

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، علی‎اصغر احمدی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: ماموریت‎های هلال احمر باید در راستای الهام‎بخشی، ترغیب، تسهیل و ترویج رفتارهای بشردوستانه به منظور پیشگیری کاهش آلام بشری و کمک به حفظ و اشاعه رفتار انسان‎دوستانه و صلح جهانی باشد.

وی با اشاره به اینکه در نظام مدیریت سوانح درست عمل نشده است، تصریح کرد: توجه به بهداشت و کاهش سوانح باید جزو برنامه‎های هلال احمر باشد، در راستای تغییر آب و هوا باید برنامه‎ریزی داشته باشیم، به مسائل زیست‎محیطی کمک کنیم، پیشگیری از ناهنجاری‎های اجتماعی را اولویت قرار دهیم.

هلال احمر جزو 190 عضو فدراسیون بین‎المللی است

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه به جای کثرت باید روی کیفیت و به نتیجه رساندن کارها تلاش شود، افزود: مولفه‎های درستکاری، قصد و نیت، توانمندسازی، دستاورد و نتیجه به عنوان شایستگی‎های هلال احمر است.

احمدی با بیان اینکه انجام فعالیت‎های تخصصی یک بارقه امید در هلال احمر است، گفت: این جمعیت باید تلاش کند تا آمادگی لازم برای تحولات پیش‎روی خودش را داشته باشد، هلال احمر درست است که در داخل خاک ایران قرار دارد اما ماموریت آن در داخل و خارج کشور گسترانیده شده است، ما جزو فدراسیون بین‎المللی هستیم این فدراسیون اکنون 190 عضو دارد.

وی با اشاره به اینکه گسست مسائل اجتماعی و ماهواره سبب شده تا با شبیخون فرهنگی مواجه شویم، خاطرنشان کرد: در شورای اجتماعی آماری در زمینه آسیب‎های اجتماعی ارائه دادند که اشک برخی را درآورده است؛ نقش هلال احمر در مسائل اجتماعی بایستی مشخص شود.

هلال احمر به عنوان بزرگترین تشکل مسائل بشردوستانه و داوطلبی را پیگیری می‎کند

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در استراتژی 2020 باید بدانیم که هستیم، چه می‎کنیم و چگونه کار می‎کنیم، اگر نتوانیم خودمان را بشناسیم نمی‎توانیم کاری انجام دهیم، جمعیت هلال احمر مهمترین و بزرگترین تشکل است که مسائل بشردوستانه و داوطلبی را پیگیری می‎کند.

احمدی مردم را یکی از مولفه های جمعیت هلال احمر برشمرد و گفت: اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بسیار مهم است برای اعتمادآفرینی مردم اولین موضوع شفافیت است، باید با مردم و داوطلبان شفاف باشیم.

منبع:خبرگزاری فارس

                               

هلال احمر     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :