موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/65030 :کد

0

اقدام داوطلبانه یک اقدام خیر پنهان است

  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۳
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -اقدام داوطلبانه یک اقدام خیر پنهان است

استاندار گلستان از اقدام داوطلبانه به عنوان یک سرمایه اجتماعی بزرگ یاد کرد و گفت: اقدام داوطلبانه توجه به کارهای بر زمین مانده دارد.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، حسن صادقلو عصر امروز در نخستین گردهمایی علمی کاربردی معاونین داوطلبان جمعیت هلال احمر سراسر کشور که به میزبانی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: اقدام داوطلبانه یک اقدام خیر پنهان است و اصالت ارزش عمل را چندین برابر می‎کند.

وی جمعیت هلال احمر را یکی از سازمان‎های بزرگ با اهداف اولیه و ثانویه بزرگ در دنیا و کشور ایران معرفی و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر به دلیل تنوع اهدافی که بر آن مترتب است در عرصه بین‎المللی و کشور ما مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار گلستان؛ تسکین آلام جهانی، تامین احترام انسان، کوشش برای برقراری دوستی، تفاهم و صلح پایدار، حمایت از زندگی و سلامت انسان‎ها بدون اینکه قومیتی و تبعیضی در عرصه انسان‎ها اتفاق بیفتد.

صادقلو با بیان اینکه هلال‎احمر یکی از جذاب‌ترین جمعیت‎های دنیا و کشور ما است، گفت: جعیت هلال احمر اصول هفت‎گانه‎ای تدوین کرده و بر اساس آن پیش می‎رود، یکی از اصول هفتگانه اقدام داوطلبانه است که ظرفیت مهمی محسوب شده و بنیانگذاری عالی داشته است.

استاندار گلستان گفت: اقدام داوطلبانه اقدامی است که با وجدان عمومی سروکار دارد و یک عمل ارادی و خیرخواهانه است و بیانگر تمایل فرد به همبستگی با سایر افراد است، اقدام داوطلبانه بسیج روح و عمل برای اهداف خیر است اگر انسان روح متعالی نداشته باشد کار بزرگ اتفاق نمی‎افتد.

وی یکی از رسالت‎های هلال احمر را بالا بردن ارزش عمل عنوان کرد و گفت: در جامعه برای اقدام‎های داوطلبانه احساس افتخار نمی‎شود برای اینکه ارزش عمل پایین است لذا باید روی این موضوع کار شود، باید ارزش عمل و کار داوطلبانه تبلیغ شود مشوق‎هایی را در این زمینه ایجاد کنیم.

استاندار گلستان مشوق‎ها را یکی از ظرفیت‎های اقدام داوطلبانه برشمرد و افزود: مشارکت، هدایت، مهارت و حمایت چهار ماموریت اصلی و اساسی جمعیت هلال احمر است.

منبع:خبرگزاری فارس

                               

استاندار     هلال احمر     گلستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :