موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست داخلی

a/65032 :کد

0

افزایش ۱۱۴ درصدی بارش باران در گلستان

  ﺳﻪشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۷
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -افزایش ۱۱۴ درصدی بارش باران در گلستان

مدیر عامل شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۱ میلیمتر باران در استان باریده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۴ درصد و نسبت به درازمدت ۴۸ درصد افزایش بارندگی داشتیم.

به گزارش تحلیل خبر از گرگان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان، علی نظری از افزایش 54 درصدی آب سدهای استان تا 17 فروردین سال جاری خبر داد، اظهار کرد: در حال حاضر 14 سد مخزنی بزرگ در استان وجود دارد که تا امروز حدود 160 میلیون متر مکعب از حجم آب این سدها پر شده است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل از ظرفیت 300 میلیون متر مکعبی آب سدها تنها 89 میلیون مترمکعب آبگیری شده بود.

نظری خاطرنشان کرد: تالاب سد آلماگل، آلاگل و تالاب آجی‎گل که از تالاب‎های بین‎المللی استان هستند در سال آبی جدید آبگیری شده‎اند و در حال حاضر در تالاب سد آلماگل حدود 70 و در تالاب سد آلاگل حدود 19 درصد آبگیری داشته‎ایم که البته روند آبگیری همچنان ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان با اشاره به آمار بارندگی‎های استان در سال جاری گفت: از ابتدای سال آبی جاری حدود 429 میلی‌متر باران در استان باریده است که نسبت به سال گذشته 47 درصد و نسبت به درازمدت با افزایش 28 درصدی بارندگی مواجه بودیم.

نظری تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 51 میلی‌متر باران در استان باریده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 114 درصد و نسبت به درازمدت 48 درصد افزایش بارندگی داشتیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان بیان کرد: با وجود وضعیت نرمال بارندگی در سال آبی جاری اما باید همچنان در حفظ منابع آبی استان تلاش بیشتری داشته باشیم چرا که هنوز در رودخانه‎های استان با کاهش رواناب مواجه هستیم.

منبع:خبرگزاری فارس

                               

گلستان     بارش باران                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :