موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/65256 :کد

0

جامعه نیکوکاری ابرار در اتاق گرگان تاسیس شد

  ﺳﻪشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۱
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -جامعه نیکوکاری ابرار در اتاق گرگان تاسیس شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گرگان از تاسیس و راه‎اندازی جامعه نیکوکاری ابرار در این اتاق خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران  از گرگان، رمضان بهرامی ظهر امروز در همایش افتتاحیه مجموعه ابرار که در سالن همایش‎های اتاق بازرگانی شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: جامعه نیکوکاری ابرار اتاق بازرگانی ایران کارنامه درخشانی دارد، در استان گلستان باید تلاش شود تا فرهنگ یاری دادن و توانمند کردن نهادینه شود.

وی تصریح کرد: استان گلستان بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد اگر به آمارهای دولتی بنگریم در چهار سال گذشته اعلام کردند استان گلستان 60 درصد درآمد سرانه کشور را دارد و اکنون این میزان به 48 درصد کاهش یافته است چرا باید درآمد سرانه گلستانی‎ها سال به سال ضعیف‎تر شود باید نگاه فنی به قضیه کرد و عیب کار را شناخت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گرگان افزود: استانی که با دارا بودن موقعیت جغرافیایی مناسب، زمین‎های مرغوب و داشتن زمینه‎های اقتصادی نتواند از پیشرفت مناسب برخوردار باشد قابل قبول نیست.

بهرامی با اشاره به اینکه سطح افراد کم بضاعت در استان گلستان بیشتر شده است، گفت: آمار یارانه‎بگیران و سهام عدالت این موضوع را نشان می‎دهد استان ما ضعیف‎تر و فقیرتر شده است.

وی بیان کرد: هنوز در استان گلستان آب که مظهر رشد و آبادانی است در برخی روستاها با تانکر حمل می‎شود نباید این وضعیت را کتمان کرد، بضاعت اقتصادی استان چنین وضعیتی است، باید از دل این روستاها ابرار اقتصادی توانمند پرورش پیدا کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گرگان افزود: با تاسیس جامعه نیکوکاری یا موسسات نیکوکاری می‎توان درصدی از مشکلات را حل کرد گرچه نمی‎توان مشکلات را ریشه‎کن کرد چراکه منابع مالی کم اما میزان مطالبات زیاد است.

بهرامی بر لزوم ساماندهی جامعه نیکوکاری پس از تاسیس و راه‎اندازی آن در استان تاکید کرد و گفت: اتاق بازرگانی برای اینکه این شعبه در استان راه‎اندازی شود 200 میلیون ریال کمک کرده تا استارت اولیه آن با قدرت بیشتری انجام شود.

منبع:خبرگزاری فارس

                               

گلستان     اتاق بازرگانی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :