موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/65383 :کد

0

اقتصاد مقاومتی ناجی ما از تکان‌های خارجی و داخلی

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -اقتصاد مقاومتی ناجی ما از تکان‌های خارجی و داخلی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گلستان گفت: در سال گذشته ۵۶ درصد اعتبارات استانی در استان گلستان تخصیص یافت.

 به گزارش تحلیل ایران حسین پیش قدم در گفت‌وگو با خبرنگاران در گنبدکاووس اظهار داشتند: سال 94 از منظر اعتبارات با مشکلاتی همراه بوده و از رشد اقتصادی خوبی برخوردار نبود و ما نتوانستیم اعتبارات عمرانی و تملک دارایی خوبی داشته باشیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی بی‌شک ما را از تکان‌های خارجی و داخلی که سبب توقف رشد اقتصادی می‌شود، نجات خواهد داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان تصریح کرد: کل بودجه علم و فناوری کشوری 700 میلیارد تومان و 180 میلیارد مربوط به استان گلستان است.

پیش‌قدم اظهار کرد: از سال 94 پی‌گیر واگذاری 64 پروژه در سطح استان گلستان بوده که 34 پروژه ملی و بقیه آن استانی است و شهرستان گنبدکاووس از نظر کارشناسان دارای ظرفیت بالقوه‌ای در سطح استان است.

رئیس مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان تصریح کرد : در سال 94 همه هزینه‌های حقوق و مزایای دستگاه‌های اداری که 18 میلیارد تومان بود، در اواخر اسفند ماه پرداخت شد و عملکرد ما در موضوع حقوق و مزایا 114 درصد نسبت به مصوب قانون اعتبارات است و در دیگر هزینه‌ها این عملکرد 111 درصد است.

پیش‌قدم افزود : 56 درصد اعتبارات استانی در سال 94 تخصیص یافت و ما توانستیم در حوزه نفت، 100 درصد اعتبارات را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی جذب کنیم که در 2 روز آینده به دستگاه‌ها تزریق خواهد شد.

وی اظهار کرد : با توجه به مشکلات اقتصادی نسبت به حقوق و مزایا سال 95، 11 میلیارد تومان کسر اعتبارات داریم که امیدواریم تا پایان سال تامین شود.

پیش‌قدم درباره شهرستان گنبدکاووس گفت: ده و نیم درصد اعتبارات استان مربوط به این شهرستان است و کل اعتبارات سال گذشته 129 میلیارد تومان بود که حدود 13 میلیارد تومان آن مربوط به شهرستان گنبد است.

خبرگزاری تسنیم

                               

اعتبار     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :