موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/66173 :کد

0

توسعه بیمارستان‎های ۳۲ تختخوابی در دستور کار است

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۶
تعداد بازدید : ۹۶   
 تحلیل ایران -توسعه بیمارستان‎های ۳۲ تختخوابی در دستور کار است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به حمایت دولت و مجلس از طرح تحول سلامت گفت: تقویت طرح تحول نظام سلامت یکی از اولویت‎های وزارت بهداشت در سال جاری است.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، سیدحسن قاضی‎زاده‌هاشمی ظهر امروز در حاشیه افتتاح برخی از پروژه‎های حوزه سلامت استان گلستان در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ارائه خدمات بهداشت و درمان در نقاط محروم از مواردی است که نسبت به آن دغدغه داریم، دولت تدبیر و امید نیز نسبت به ارتقای سطح سلامت مردم تاکید دارد.

وی با اشاره به توسعه برخی بیمارستان‎های سطح کشور تصریح کرد: ایجاد بیمارستان 32 تختخوابی طرح مناسبی نبود چرا که نمی‎تواند نیازهای بیماران را در حد لازم برآورده کند لذا توسعه بیمارستان‎های 32 تختخوابی در دستورکار است، بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان آزادشهر نیز تا پایان امسال به 64 تخت افزایش خواهد یافت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: مردم مناطق محروم و مرزنشین باید از خدمات بهداشت و درمان به نحو مطلوب برخوردار شوند که توسعه بخش بیمارستانی این مهم را محقق می‎کند حتی می‎توان نسبت به پذیرش بیماران کشورهای همسایه مبادرت کرد.

قاضی‎زاده‌هاشمی گفت: بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهرستان کلاله به عنوان سومین بیمارستان مجهز استان گلستان است که در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیماران باید تلاش شود، استفاده از نیروی انسانی مجرب، متخصص و متعهد می‎تواند در ارتقای سطح سلامت بیماران مفید باشد.

وی در خصوص افزایش بخش آنژیوگرافی در گلستان بیان کرد: این موضوع بنا به تشخیص دانشگاه علوم پزشکی گلستان در برنامه‎های بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه‎اندازی و شکوفایی پروژه‎های بهداشت و درمان را در سایه تعامل و همدلی مردم، خیرین سلامت، دولت و مجلس برشمرد و گفت: در سایه تعامل و همکاری پروژه‎های کوچک و بزرگ به بهره‎برداری می‎رسند که مردم از آن منتفع خواهند شد.

به گزارش فارس، بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهرستان کلاله در سه طبقه ساخته شد که دارای 10 اتاق سی‎سی‎یو، 10 اتاق آی‎سی‎یو، هشت اتاق ان‎آی‎سی‎یو، بخش اطفال و نوزادان، بخش بستری داخلی مردان و زنان است.

بیمارستان پیامبر اعظم (ص) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز به بهره‎برداری رسید که برای تکمیل فاز دوم این بیمارستان 100 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

منبع:خبرگزاری فارس

                               

بهداشت     گلستان     وزیر بهداشت            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :