موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آب و هوا

a/66178 :کد

0

ورود سامانه بارشی از روز یکشنبه به گلستان

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۶
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -ورود سامانه بارشی از روز یکشنبه به گلستان

گرگان –مدیرکل هواشناسی استان گلستان از ورود سامانه پرفشار در روز یکشنبه به استان خبر داد و گفت: احتمال آبگرفتگی معابر در برخی از شهرهای استان وجود دارد.

سیدمحمدرضا رضوی در رابطه با الگوهای پیش یابی در سطح استان گلستان به خبرنگار تحلیل ایران گفت: با توجه به سامانه‌ای که طی روزهای گذشته غرب کشور را تحت تأثیر خود قرارداده، شاخه شمالی آن منطقه گلستان را در برگرفته است که بر همین اساس پیش بینی می‌شود از عصر روز جمعه بر شدت ناپایداری‌ها و همچنین بارش باران افزوده شود.

رضوی تصریح کرد: روز شنبه به طور موقت از شدت این سامانه کاسته شده و مجدداً از روز یکشنبه با ورود سامانه پر فشار بر شدت و سطح بارش در استان افزوده خواهد شد و تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بیشترین مقدار بارش‌ها در فاصله ۲۰۰ کیلومتری بالاتر از مرز کشورمان در خاک ترکمنستان رخ می‌دهد، افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه بیشترین میزان بارش در حوزه اترک رخ می‌دهد که می‌تواند خسارت هم در بر داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: با ورود این سامانه احتمال آبگرفتگی دربرخی معابر دور از انتظار نیست و دما مجدداً کاهش نامحسوسی خواهد داشت.

رضوی افزود: در حال حاضر دمای شهر گرگان ۱۶ درجه سانتی گراد و آسمان ابری است.

                               

آب و هوا     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :