موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست شیلات

a/66182 :کد

0

مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در گلستان احداث می‌شود

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۵
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در گلستان احداث می‌شود

مدیرکل شیلات گلستان گفت: مطالعات اجرایی مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در حال اجراست و به زودی عملیات اجرائی آن آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تحلیل ایراناز گرگان، به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، سید جواد قدس‌علوی در جمع اعضای کانون خبرگان بخش کشاورزی استان تهران اظهار داشت: مطالعات اجرایی مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در حال اجراست و به زودی شاهد اجرایی شدن این پروژه و اشتغال زایی برای تعداد زیادی از جوانان جویای کار استان خواهیم بود.

وی افزود: همچنین فاز دوم مجتمع 6 هزار هکتاری پرورش میگو گمیشان که در مجموع 2 فاز 1 و 2 ، 10 هزار هکتار خواهد بود، با بهره‌برداری از این 10 هزار هکتار تولیدی سالانه بیش از 18 هزار تن میگو خواهیم داشت که 80 درصد این تولید صرف صادرات خواهد شد.

مدیرکل شیلات گلستان درباره طرح 10 هزار هکتاری تولید میگو در استان تصریح کرد: با اجرای این طرح 8 هزار و 500 شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد و حدود 18 هزار تن تولید میگو خواهیم داشت که 80 تا 100 میلیون دلار ارزآوری در سال برای استان به همراه دارد.

قدس‌علوی با اشاره به عملی شدن اقتصاد مقاومتی در فعالیت‌های این اداره کل گفت: عمده فعالیت‌های شیلات در حوزه اقتصاد مقاومتی است و همه مشخصاتی که مورد نظر مقام معظم رهبری برای عملی شدن اقتصاد مقاومتی است به واقع در فعالیت‌های ما بارز و نمودار شده و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی پرورش ماهی در قفس و پن است که این طرح در استان ما به علت کم عمق بودن ساحل به خوبی جوابگو خواهد بود و قسمتی از معضل بیکاری را مرتفع خواهد کرد.

وی افزود: در راستای ایجاد درآمدهای دیگر برای تعاونیهای صیادان و ایجاد اشتغال دیگر صیادان غیر عضو در تعاونی‌های صیادی طرح استفاده از ظرفیت و امکانات صیادان به خصوص در 6 ماه نخست سال برای گردشگری است که جلسات تعامل با اداره کل میراث فرهنگی استان و فرمانداری‌های ساحلی استان و اتحادیه تعاونیهای صیادی تشکیل شده که امیدواریم در سال 95 این طرح به بهره‌برداری برسد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

شیلات     گلستان     پرورش ماهی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :