موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بيمه

a/66403 :کد

0

۶۵۴ کارفرما در گرگان از تخفیف بیمه‎ای بهره‎مند شدند

  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۸
تعداد بازدید : ۸۷   
 تحلیل ایران -۶۵۴ کارفرما در گرگان از تخفیف بیمه‎ای بهره‎مند شدند

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی شهرستان گرگان از بهره‎مندی تخفیف بیمه‎ای ۶۵۴ کارفرما با یک‎هزار و ۵۷۲ کارجو طی سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

موسی بی‎باک صبح امروز در گفت‎وگو با تحليل ايران در گرگان اظهار کرد: در راستای حمایت از کارفرمایان تخفیفات بیمه‎ای ماده 80 انجام شده که با مساعدت تامین اجتماعی آمار خوبی در این زمینه ثبت و 654 کارفرما با یک‎هزار و 572 کارجو در سال 1394 از تخفیفات بیمه‎ای بهره‎مند شدند.

وی با اشاره به عملکرد اداره کار گرگان در راستای حفظ و صیانت از نیروی کار و اجرای قانون کار تصریح کرد: یک‎هزار و 742 بازرسی از واحدهای تولیدی در سطح شهرستان گرگان صورت گرفت که منجر به یک‎هزار و 712 ابلاغیه برای رفع نواقص به این واحدها ارائه شد.

بیش از 2600 درخواست به روابط کار برای اخراج و بیمه بوده است

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی شهرستان گرگان افزود: 21 آیتم برای بازرسی کار، شناسایی اتباع خارجی، اعمال ماده 87، کلاس‎های آموزشی کارگران و کارفرمایان انجام شد.

بی‎باک با اشاره به عملکرد حوزه روابط کار و تعداد درخواست‎های واصله بیان کرد: تعداد 2 هزار و 616 درخواست به حوزه روابط کار واصل شد که مربوط به اخراج، حقوق و مزایای معوقه و بیمه بوده است و در این راستا 2 هزار و 518 مورد در هیئت‎ها رسیدگی و منجر به صدور رای شد.

وی با بیان اینکه بیش از 52 درصد آرایی که در هیئت‎ها صادر شده سازشی بوده است، گفت: آرای سازشی بسیار چشمگیر بوده که حاکی از تعامل کارگر با کارفرما بوده است.

78 تشکل کارگری و کارفرمایی در گرگان فعالیت می‎کنند

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی شهرستان گرگان تعداد تشکل‎های کارگری و کارفرمایی را 78 مورد اعلام کرد و این آمار را در مقایسه با سطح استان مثبت ارزیابی کرد و نقش این تشکل‎ها را در تصمیم‎گیری‎ها اثربخش دانست.

بی‎باک در خصوص تعاونی‎های ثبت شده در سال 1394 در شهرستان گرگان گفت: 21 تعاونی با اشتغال 299 نفر در شهرستان گرگان ثبت شده است، ما در سال گذشته بیشتر در ساماندهی تعاونی‎ها و پیگیری مشکلات تلاش کردیم، برخی تعاونی‎ها غیرفعال بودند که با برگزاری نشست‎ها و ارائه آموزش‎های لازم برخی از مسائل مرتفع شد.

منبع:خبرگزاري فارس

                               

بيمه     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :