موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/66559 :کد

0

گلستان به یک هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد

  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۴
تعداد بازدید : ۹۹   
 تحلیل ایران -گلستان به یک هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد

گرگان - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پروژه های بسیاری در استان گلستان افتتاح شده است اما گلستان به یک هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران، سید حسن قاضی زاده هاشمی، عصر شنبه، در آئین متمرکز افتتاح پروژه های حوزه سلامت استان گلستان که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار کرد: افتتاح این پروژه ها بسیار ارزشمند است اما در مقابل مردم بسیار ناچیز است. خیلی زود باید اقدامات و ساخت پروژه های عمرانی توسعه پیدا کند و کیفیت آن ها نیز به حد مطلوب تری برسد.

وی ادامه داد: انشاءالله با کمک دولت، هدایت رهبر معظم انقلاب و لطف خداوند بتوانیم به آرمانهای انقلاب اسلامی و شهیدان دست پیدا کنیم. در استان گلستان بسیاری از پروژه ها افتتاح شده است اما مهم این است که کیفیت خوبی داشته باشند تا مردم از خدمات های حوزه بهداشت و درمان به خوبی استفاده کنند.

هاشمی وضعیت حوزه سلامت کشور را همچنان پایین تر از استانداردهای جهانی عنوان کرد و گفت: استان گلستان به یک هزار تخت دیگر نیاز دارد و باید تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی این استان در دستور کار مسئولین استانی باشد. باید با رایزنی های بین المللی و ارتباط با سرمایه گذاران خارجی، آنها را مجاب کنیم تا برای سرمایه گذاری روی کشور ما حساب ویژه ای باز کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور سرمایه گذار خارجی را یک نقطه عطف برای کشور دانست و عنوان کرد: حضور سرمایه گذار خارجی باعث می شود تا شاهد اشتغالزایی هزاران نفر از جوانان بیکار این مملکت باشیم و با این کار به تحقق یافتن شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نیز کمک خواهیم کرد.

سید حسن هاشمی از تحت پوشش قرارگرفتن همه مردم کشور زیر نظر خدمات سلامت تا سال آینده خبر داد و گفت: در این راستا برای هر یک نفر پرونده ای تشکیل می شود و در آن اطلاعات بیمار درج می شود. ۷۵ درصد مرگ و میر در کشور به علت فشار خون بالا و سکته مغزی است و مردم باید خودشان با پیشگیری و خود مراقبتی از وقوع چنین حوادثی خودداری کنند.

گفتنی است در این مراسم با استفاده از ویدیو کنفرانس پروژه های عمرانی شهرستان های گرگان، گنبدکاووس و آق قلا افتتاح شد. همچنین در پایان مراسم از تعدادی خیرین حوزه سلامت استان گلستان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :