موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تعاون و اشتغال

a/66763 :کد

0

سهم سالانه دستگاه‌های اجرایی برای ارتقای بخش تعاونی مشخص شود

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۲
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -سهم سالانه دستگاه‌های اجرایی برای ارتقای بخش تعاونی مشخص شود

استاندار گلستان گفت: باید سهم سالانه دستگاه‌های اجرایی برای ارتقای بخش تعاونی مشخص شود تا بتوانیم به یک شاخصه آماری برای ارتقای تعاونی‌ها در دستگاه‌های اجرایی برسیم.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، حسن صادقلو در دومین جلسه شورای راهبردی تعاون، با تاکید بر اهمیت تعاونی‌ها در اقتصاد کشور، اظهار کرد: باید جایگاه و نسبت تعاونی‌ها با اقتصاد مقاومتی در استان تبیین شود و تعاونی‌ها برنامه‌های خود را برای این امر مشخص کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته باید تا پایان برنامه پنجم توسعه سهم تعاونی‌ها در اقتصاد کشور 25 درصد باشد اما واقعیت این است که این میزان محقق نشده است.

استاندار گلستان افزود: تعاونی‌ها باید نقش خود را اقتصاد استان مشخص کنند و برای این منظور آسیب‌شناسی دقیق در حوزه تعاونی‌ها در برش استانی می‌تواند راه‌گشای مسیر آینده باشد.

صادقلو با اشاره به اهمیت آمار و راستی‌آزمایی آن در حوزه تعاونی‌ها، یادآور شد: باید سهم سالانه دستگاه‌های اجرایی برای ارتقای بخش تعاونی مشخص شود تا بتوانیم به یک شاخصه آماری برای ارتقای تعاونی‌ها در دستگاه‌های اجرایی برسیم.

استاندار گلستان تشکیل کارگروهی در جهت حل اختلافات تعاونی‌ها را مفید دانست و افزود: برای حل اختلاف دستگاه‌ها با تعاونی‌ها، تعاونی‌ها با یکدیگر و تعاونی‌ها با اعضا، نیاز است کارگروهی تشکیل شود و موضوعات مربوطه را پیگیری کند.

صادقلو با تاکید بر اهمیت بانک‌ها و مراودات آنها با تعاونی‌ها، خاطرنشان کرد: باید جلسات مشترکی با حضور مدیران عامل بانک‌ها و تعاونی‌های استان تشکیل شود و مسائل و مشکلات این بخش مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اهمیت جایگاه دبیرخانه شورای راهبردی تعاون، گفت: دبیرخانه این شورا باید نسبت به اجرای مصوبات دقیق بوده و تلاش کند با اجرایی شدن مصوبات نقش تعاونی‌ها بیش از گذشته در اقتصاد استان محسوس شود.

همچنین در این جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با بیان اینکه در گلستان 11 هزار و 274 تعاونی وجود دارد، گزارشی از وضعیت تعاونی‌ها در کشور و استان ارائه کرد.

امرالله عباسی معرفی تعاونی‌های برتر را یکی از راهکارهای افزایش انگیزه در تعاونی‌ها دانست و یادآور شد: اجرای راهبردهای هفتگانه شامل ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، تقویت همکاری بین دستگاهی، تامین مشوق‌ها و منابع مالی، توسعه بازار و تعمیم نظارت می‌تواند در بهبود وضعیت تعاونی‌ها موثر باشد.

لازم به ذکر است در دومین جلسه شورای راهبردی تعاون که با حضور نمایندگان این بخش و مدیران ارشد استانی برگزار شد، روسای اتحادیه‌های حاضر در جلسه به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود پیرامون مسائل بیمه، مالیات، ارزش افزوده، اختلافات تعاونی‌ها و ... پرداختند و برای مسائل مطرح شده راهکارهایی ارائه شد.

منبع:خبرگزاری فارس

                               

تعاون     استاندار     گلستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :